Kapitalna postawa adeptów tenisa stołowego z Pisanicy

2021-11-24 18:49:29(ost. akt: 2021-11-24 18:53:02)

Autor zdjęcia: LUKS ABC ŻAK Pisanica

Młodzi tenisiści z LUKS ABC ŻAK Pisanica świetnie poradzili sobie na zawodach rangi wojewódzkiej rozegranych niedawno w Olecku i uzyskali kwalifikacje na duży śląski turniej. Ala i Dominik wygrali w swoich finałach młodzików.
LUKS ABC ŻAK Pisanica brali przed chwilą udział w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików i Kadetów, jaki odbywał się w sobotę 20 października w Olecku. Zawody były testem i przesiewem dla tenisistów stołowych z całego województwa przed turniejem rangi ogólnopolskiej, w Brzegu Dolnym, nieopodal Wrocławia. Po świetnym zaprezentowaniu się w Olecku, na Śląsk wybierze się trójka podopiecznych klubu z Pisanicy.

Po serii turniejów niższej rangi tenisiści "Żaka" tym razem musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, bowiem w sobotę w Olecku poprzeczka powędrowała bardzo wysoko. Odbył się tutaj 2 Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny młodzików i kadetów, a stawką był wyjazd na turniej ogólnopolski do Brzegu Dolnego koło Wrocławia. W konfrontacji z najlepszymi zawodnikami województwa nasi tenisiści wystąpili w obu finałach młodzików i oba wygrali! Ala okazała się najlepsza wśród dziewcząt, Dominik wśród chłopców, a Magda zajęła 2 miejsce po świetnej walce w finale z Alą. W kategorii młodzików wystąpili również nasi żacy Nikola (9 miejsce) i Fabian (13 miejsce) i ich start również należał do udanych. Po sukcesach w kategorii młodzików Dominik, Magda i Ala, choć zmęczeni, zagrali jeszcze w starszej kategorii. W kadetach Marysia zajęła 5 miejsce, Magda i Dominik -6, a Ala - 7. — czytamy na FB LUKS ABC ŻAK Pisanica, który podkreśla również, że jest niezwykle dumny z postawy podopiecznych.