Czytanie wzmacnia - zwłaszcza nocą! "Noc Bibliotek" w Ełku

2021-09-26 16:31:01(ost. akt: 2021-09-26 16:43:56)

Autor zdjęcia: Pixabay

W sobotę 9 października odbędzie się VII edycja akcji "Noc Bibliotek" zorganizowana pod hasłem "Czytanie wzmacnia". W evencie bierze udział Biblioteka Miejska w Ełku i zaprasza do siebie na moc atrakcji.
Z okazji ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" MBP im. Zofii Nasierowskiej ełcka instytucja zaprasza do spędzenia wieczoru, 9 X, u siebie. Tego wieczoru na dzieci jak i dorosłych czeka teatr, wystawa oraz recital.

PROGRAM "Nocy Bibliotek" z MBP w Ełku.

19:00 – 21:00 Noc bez skarpetek Wariacja wokół książek „Niedoparki” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
(biblioteka zaprasza dzieci w wieku 8-10 lat w dwóch różnych skarpetkach. Wcześniejsze zapisy w Oddziale dla dzieci MBP. Ilość miejsc ograniczona)

W programie:
– czytanie fragmentów książek „Niedoparki” i „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
– skarpetkowe rebusy i zagadki
– „skarpetkowe stworki” – wykonanie samodzielnie przez dzieci maskotki ze skarpetki
– bajka o skarpetkach
– zajęcia plastyczne „Moja skarpetkowa niedoparka”
– skarpetkowa galeria

19:00 – 20:00 Spektakl „Szeleszcząca trawa” Wiktor Malinowski – Teatr Delikates

Na podstawie opowiadania Siegfrieda Lenza „Wąskotorowa kolejka imienia Paula Poppa” ze zbioru opowiadań „Słodkie Sulejki” w przekładzie z języka niemieckiego Marianny Świętek. Reżyseria, scenariusz, scenografia i wykonanie: Wiktor Malinowski | Teatr Delikates. Dźwięk: Marcin Pyciak. Produkcja: Muzeum Historyczne w Ełku

20:00 – 21:00Wystawa „Nafty Czar” Dariusz Jurczak

21:00 Wystawa obrazów „W kalejdoskopie wyobraźni” Anna Renata Wyszyńska

Wystawa prezentuje wieloletnią twórczość artystki, zaczynając od jej pierwszych prac do chwili obecnej. Autorka zabiera nas w swoistą podróż autobiograficzną, wyrażoną poprzez barwy, formę, symbolikę. Będzie to na pewno zaskakująca i interesująca wyprawa, gdyż każdy z przedstawionych obrazów opowiada odmienną historię.

Recital Ewy Awramik „Gadu, gadu nocą”

Aktorka w filmach Janusza Majewskiego, artystka, wokalistka, nauczycielka muzyki i śpiewu, działaczka społeczna i charytatywna, a także wieloletnia Radna Miasta Ełku, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury, laureatka nagrody „Białej Lilii” – Ewa Awramik jest bez dwóch zdań kobietą z charakterem. Akompaniament: Gabriel Antoniak - student Akademii Muzycznej w Katowicach, perkusista ełckiej i grajewskiej Orkiestry Dętej, wielokrotny uczestnik Warsztatów Jazzowych w Chodzieży i Puławach.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5