Kwota wypłat w ramach "Dobrego Startu" robi wrażenie

2021-09-01 11:59:23 (ost. akt: 2021-09-01 12:03:39)

Autor zdjęcia: Pixabay

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego ZUS podsumował, ile pieniędzy przeznaczono na realizację programu "Dobry Start". To spora, pełna kwota.
Już ponad 1 mld zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu "Dobry start". Wnioski o „300 +” można składać do końca listopada. Na Warmii i Mazurach wypłacono już prawie 129 tys. świadczeń na kwotę blisko 39 mln. zł.

Wnioski o wypłatę świadczenia można składać od 1 lipca tego roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

- Nabór wniosków w ramach „300+” rozpoczął się 1 lipca. W tym czasie rodzice i opiekunowie złożyli ich już blisko 2,8 mln. To pokazuje, że nie mają oni problemu z wnioskowaniem o świadczenie online – od tego roku bowiem wnioski o świadczenie „Dobry start” złożymy wyłącznie internetowo - powiedziała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego

- Środki te pozwolą na zakupy związane z powrotem do szkoły. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od tego roku zajmuje się obsługą programu, doskonale sobie z tym zadaniem radzi – świadczenia rozpatrywane są sprawnie, a pieniądze szybko trafiają na konta. Pragnę przypomnieć, że wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać do 30 listopada br. – dodaje rzeczniczka

Większość uprawnionych osób złożyło już wniosek o świadczenie, które jest wypłacane w postaci 300 zł.
W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z „Dobry start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie np. wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

mat. ZUS

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5