Za nami Ostrokolskie 4 Pory Roku

2021-07-08 23:38:15 (ost. akt: 2021-07-08 23:41:36)

Autor zdjęcia: prostki.pl

W minioną sobotę w trakcie koncertu kameralnego w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Ostrymkole, Trio Fortepianowe „Lontano” przeniosło słuchaczy do Buenos Aires - gorącego portowego miasta przesiąkniętego rytmami tanga argentyńskiego.
Ta podróż była możliwa dzięki wykonawcom: Anna Kamińska (fortepian), Paweł Polak (skrzypce) oraz Grzegorz Vytlacil (wiolonczela), którzy zaprezentowali m. in. własną interpretację „Czterech Pór Roku w Buenos Aires” Astora Piazzolli. Jak wspomniała prowadząca koncert Emilia Vytlacil, jest to cyklu utworów ilustrujących pory roku całkowicie różniące się charakterem i stylem od barokowego dzieła Vivaldiego, ale zawierające elementy zaczerpnięte z tej najbardziej rozpoznawalnej kompozycji na świecie.

Wydarzenie było wyjątkowym przeżyciem artystycznym co potwierdziły owacje i gratulacje złożone na ręce wykonawców. Słowa uznania skierował w stronę muzyków i organizatorów Wójt Gminy Prostki Rafał Wilczewski. Dziękując muzykom za niesamowite doznania i barwne muzyczne obrazy wraził wdzięczność Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” za kolejny przygotowany koncert kameralny.

Pozytywna energia była wyczuwalna także po koncercie, w trakcie rozmów przy kawie i słodkościach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Smak i Tradycja” w Prostkach. Przygotowany niezwykle klimatyczny, zakątek kulinarny sprzyjał prezentacji indywidualnych odczuć i wrażeń po zakończonym koncercie.
Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” w partnerstwie z Gminą Prostki oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. Św. Antoniego z Padwy w Prostkach.

opr. tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5