Targi Wędkarskie w Ełku już w maju!

2018-02-27 11:12:52(ost. akt: 2018-04-09 08:39:58)   Artykuł sponsorowany
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: www.sxc.hu

W dniach 19 i 20 maja w Hali MOSiR w Ełku odbędą się Targi Wędkarskie "Na Ryby Ełk 2018" - pierwsze tego typu wydarzenie w północno-wschodniej Polsce, w Krainie Tysiąca Jezior.
Mazury to najbardziej atrakcyjny wędkarsko region Polski. Jednocześnie Ełk jest największym i najludniejszym miastem na Mazurach, stanowiącym główny ośrodek kulturalny i turystyczny. Dlatego właśnie w Ełku odbędą się pierwsze Targi Wędkarskie "Na Ryby Ełk 2018". Lokalizacja oraz termin imprezy, stanowiący początek sezonu wędkarskiego i turystycznego, zapewniają wystawcom idealną okazję do prezentacji oferty. Zwiedzającym natomiast gwarantują bezpośredni dostęp do sprzedawców, możliwość zapoznania się z szeroką ofertą rynkową i nowościami, a także zakupu sprzętu i akcesoriów dla wędkarzy. Ważnym elementem targów będzie oferta łowisk specjalnych i gospodarstw agroturystycznych.

W ramach imprezy, pierwszego dnia w piątek 18 maja odbędzie się konferencja “Odpowiedzialna gospodarka rybacko – wędkarska na Mazurach”, w której udział wezmą naukowcy, przedstawiciele administracji samorządowej, zarządcy i dzierżawcy wód, a także przedstawiciele rybaków i wędkarzy. Uczestnicy zastanowią się, w jaki sposób prowadzić zrównoważoną gospodarkę, tak aby zapobiegać ubytkowi rybostanu, a jednocześnie zapewnić odpowiednie warunki do prowadzenia działalności rybackiej.

Targi "Na Ryby Ełk 2018" to atrakcja dla całych rodzin — podczas imprezy zarówno organizator, jak i wystawcy, przygotują szereg atrakcji dla najmłodszych. Dzięki temu goście i wystawcy będą mieli doskonałą okazję do spędzenia rodzinnego weekendu w sercu Mazur.

— Nieprzypadkowo Targi "Na Ryby Ełk 2018" odbędą się w Ełku. Ełk jest ośrodkiem turystycznym głównie ze względu na swoje atrakcyjne położenie wśród jezior i lasów — mówi Robert Łapiński, przedstawiciel organizatora targów. — W mieście i okolicach zlokalizowane są piesze i rowerowe szlaki turystyczne. Wśród głównych atrakcji wymienić należy przejazd stuletnią wąskotorówką, Muzeum Kolejnictwa, Skansen Pszczelarski z pracownią rzeźby czy Muzeum Kropli Wody zlokalizowane w zabytkowej wieży ciśnień.

I dodaje, że ważna jest też lokalizacja Ełku między dużymi ośrodkami.

— W odległości mniejszej niż 100 kilometrów znajdują się Białystok, Mikołajki, Giżycko, Pisz, Olecko, Gołdap, Grajewo, Suwałki czy Łomża. Odległość do Olsztyna to 150 km, natomiast do Warszawy – 220 km. Taka lokalizacja gwarantuje doskonałą frekwencję gości z Polski środkowej oraz północno – wschodniej. Dodatkowym atutem dla wystawców i gości jest bogata oferta turystyczna, wypoczynkowa i gastronomiczna oraz bardzo przystępne ceny usług na tle innych regionów kraju — tłumaczy Robert Łapiński.


Targi Wędkarskie NA RYBY EŁK 2018

18-20 maja 2018 r., hala MOSiR, ul. Św. M. M. Kolbego 11, 19-300 Ełk

Więcej informacji udziela:
Robert Łapiński
rlapinski@began.com.pl
+48 668-280-363

Obrazek w tresci


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5