Festyn Rodzinny z Trójką

2017-06-13 22:01:26(ost. akt: 2017-06-13 22:07:36)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku

W Szkole Podstawowej nr 3 im Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się coroczny Festyn Rodzinny z Trójką. Głównym organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „Trójka”. Festyn współfinansował Samorząd Miasta Ełku.
Na co mogli liczyć ci, którzy pojawili się w sobotnie przedpołudnie na terenie przyszkolnym? Były kramiki, a na nich różności dla amatorów słodkości i nie tylko: ciasta, ciasteczka, lody, napoje, szaszłyki, pieczone kiełbaski i kurczaki, bigos przygotowany przez szkolne panie kucharki. Można było kupić kwiaty, spróbować szczęścia w klasowej loterii. Sprzedający zachęcali klientów do kupna ich towarów na różne sposoby.

Podczas festynu odbyły się konkursy dla dzieci i rodziców. Dziewczęta i chłopcy prezentowali swoje zdolności wokalne i taneczne. Stałym punktem programu od kilku lat jest Turniej Tańca „Uwierz w siebie i pokaż, co potrafisz…”. Przegląd zespołów tanecznych odbył się już po raz siódmy.

Na nowych boiskach sportowych rozegrano mecz piłki nożnej i turniej tenisa ziemnego, grano w koszykówkę. Uczniowie, którzy trenują judo w MKS Żak Ełk pokazywali swoje umiejętności.

W tym roku przygotowano kącik dla osób lubiących czytać. Każdy, kto choć chwilę poświęcił książce, mógł liczyć na jakiś upominek. W trakcie festynu Rada Rodziców przeprowadziła licytację na rzecz ucznia ełckiej szkoły podstawowej, który uległ wypadkowi.

Atrakcją dla wielu dzieci była możliwość zobaczenia z bliska wozu strażackiego i sprzętu, jakim dysponują ełccy strażacy. Dyplomy, statuetki, gadżety, którymi nagradzano uczestników festynu, turnieju tańca oraz licytowane upominki ufundowali liczni sponsorzy.

Kolejny Festyn Rodzinny z Trójką można zaliczyć do udanych. Dopisała pogoda, było dużo osób, sympatyczna atmosfera i bardzo zaangażowani rodzice, na których zawsze można liczyć.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp3elk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5