Ełcki policjant zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach

2017-04-27 09:25:54(ost. akt: 2017-04-27 09:27:27)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Nadkom. Andrzej Plesiuk zdobył Puchar Komendanta Głównego Policji jako najlepszy policjant w XVI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach w Pokrzywnej. To kolejny sukces ełckiego policjanta, który w szachy gra od wielu lat. Policjant podkreśla, że podczas ostatnich zawodów rywalizacja była bardzo zacięta.
Ełcki policjant nadkom. Andrzej Plesiuk został najlepszym z policjantów w XVI Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pokrzywnej w województwie opolskim.

W turnieju wzięli udział reprezentacji m.in. Straży Pożarnej, policjanci, celnicy, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Więziennej, żołnierze. O tytuł mistrza walczyło 98 uczestników i uczestniczek. Nadkom. Andrzej Plesiuk wśród policjantów zajął 1.miejsce i otrzymał Puchar Komendanta Głównego Policji oraz nagrodę pieniężną.

Gratulacje dla mistrza przekazali także komendanci z ełckiej jednostki.

Nadkom. Andrzej Plesiuk zawodowo, jako funkcjonariusz policji, jest specjalistą do walki z przestępczością komputerową.

W czasie wolnym w szachy gra od wielu lat, wielokrotnie zwyciężał w różnych turniejach szachowych. Traktuje to jako hobby i przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Uważa, że szachy uczą strategicznego myślenia, koncentracji i cierpliwości.