Szkoła Muzyczna wita dzieci z MP ”Słoneczna Ósemka”

2015-03-17 21:09:17(ost. akt: 2015-03-17 21:10:57)

Autor zdjęcia: joanna sałek

Kolejne tematy realizowane w naszym przedszkolu nawiązywały do muzyki nowoczesnej, poważnej itp. Idąc tym tropem, postanowiliśmy zgłębić ten temat.
Przygodę z muzyką rozpoczęliśmy w naszej sali. Dzieci z grupy Jagódki najpierw poznawały dźwięki: wysokie i niskie. Rozpoznawały brzmienie różnych instrumentów muzycznych, a później doświadczały próbując grać na małych instrumentach. Dzięki technologii informacyjnej można było przygotować dzieciom wspaniałą prezentację multimedialną, podczas której rozbudzaliśmy swoje zamiłowanie do muzyki, orkiestry i instrumentów, małym dzieciom nieznanych.

Uwieńczeniem przygody z muzyką była wizyta w Szkole Muzycznej w Ełku. Grupa Jagódki została zaproszona na wspaniały koncert przygotowany przez uczniów tej Szkoły. Dzieci cieszyły się ogromnie, mogły podziwiać młode talenty, jak również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat instrumentów perkusyjnych. Wycieczka do Szkoły Muzycznej okazała się dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca. Za wspaniałą prezentację instrumentów i koncert serdecznie dziękujemy pracownikom Szkoły Muzycznej w Ełku.

Joanna Sałek, Barbara Dąbrowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoly

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5