Antologia muzycznej sceny Ełku na płycie

2010-11-13 06:00:00 (ost. akt: 2010-12-08 13:46:48)
Samba Art. Machina swoje nagranie na płytę ma już gotowe

Samba Art. Machina swoje nagranie na płytę ma już gotowe

Autor zdjęcia: Agnieszka Żukowska

Takiego projektu jeszcze w tym mieście nikt nie robił — właśnie powstaje antologia muzycznej sceny Ełku. Ta scena jest bardzo bogata — tylko w Ełckim Centrum Kultury wystąpiło kilkanaście zespołów tu działających. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono na razie 20 zespołów.

Na płycie pojawią się utwory 20 ełckich wykonawców grających muzykę jazzową, dance, disco polo, przez muzykę elektroniczną, aż po cięższe odmiany rocka i metalu. Nagrania trwają od kilku tygodni, część zespołów już takie nagrania miało wcześniej. W sumie materiał na płytę jest gotowy w 90 procentach. Gdy wszystkie utwory będą już w komputerze, trzeba się będzie mocno zastanowić, jak je ułożyć, by nie wyszedł z tego przysłowiowy „groch z kapustą”. To zadanie dla Piotra Karpieni.

— Jeszcze nie miałem do czynienia z takim rozstrzałem gatunkowym — mówi kierownik artystyczny projektu. — To ciekawe zadanie, może podzielimy to na rock i nie rock, może na pory roku. W każdym razie czasowo się na pewno wyrobimy. Dzięki tej płycie będzie można przekonać się, jak różnorodna muzyka powstaje w naszym mieście.

Premiera płyty, jeszcze nie wiadomo pod jakim tytułem, zaplanowana jest na 12 grudnia. Będzie ją można otrzymać za darmo w Urzędzie Miasta oraz w Ełckim Centrum Kultury.

— Zainicjowaliśmy ten projekt po sukcesie ubiegłorocznej płyty z kolędami, które zagrali właśnie ełccy muzycy — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. — Tamten projekt spotkał się z dużym odzewem i chcieliśmy to kontynuować. Poza tym to dobry pomysł na zakończenie obchodów 585-lecia Ełku. Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o szczegółach, zdaliśmy sobie sprawę, że ełcka scena muzyczna jest bardzo duża. Jest tam miejsce dla każdego, ale ta płyta będzie miała swój klimat. Jestem pewny, że będzie to super prezent na święta. Jest to szczególnie ważne, aby tę twórczość ocalić od zapomnienia. By ze współczesnymi zespołami nie stało się to, co z legendarnym „Ogrodem Wyobraźni”, znalezienie nagrań którego jest dziś prawie niemożliwe.

Proponowani muzycy
:
Ewa Awramik, Przemek Grajewski, Jarek Fiebrich (śpiewa Ania Matulewicz), Piotr Karpienia, Marcin Pyciak, Bombshelter, BOYS, Drift, Drobjazzg, Nammoth, Nazir, OKAW Sztorm, Prafuria, Reyon, Samba Art. Machina, Same Nazwiska, Sandaless, Sidd Come, Sweet Joy, Tygiel Folk Banda, Piotr Kajetan Matczuk.

Agnieszka Żukowska
a.zukowska@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ador #107906 | 213.76.*.* 16 lis 2010 12:41

  "Świątynia dumania" Ogród Wyobraźni wydana w 2007r przez Metal Mind to co? Nie wiedziałem,że pan Andrukiewicz i nawet na muzyce się zna :P pewnie oazowej :)

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #104648 | 80.48.*.* 13 lis 2010 16:52

  Czy w Ełku jest już sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2011?

  odpowiedz na ten komentarz

 3. luis #104209 | 89.231.*.* 13 lis 2010 10:25

  niezła mieszanka hehe nie wiedzialem że w Ełku jest tyle ,,kapel "

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5