Festiwal Kreatywnych Umysłów w SP 2 w Ełku

2014-04-01 13:00:19(ost. akt: 2014-04-01 13:03:12)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku

Konkurs wiedzy ogólnej, Konkurs kulinarny „Master szef”, Konkurs plastyczny „Ełk pod zimową pierzynką”, Konkurs piosenki „Lata 80-te, lata 90-te”, Konkurs literacki „O złotą gwiazdkę Zimy” oraz wiele innych ciekawych konkurencji. Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy z pomocą nauczycieli i pedagogów wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje.
21 marca 2014 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie klas I – VI wzieli udział w Szkolnym Dniu Talentów, prezentując swoje zdolności muzyczne, taneczne, teatralne, instrumentalne, plastyczne, kulinarne oraz wiedzy interdyscyplinarnej.

Współczesna szkoła powinna wciąż poszukiwać nowych rozwiązań zmierzających do ciągłej poprawy efektywności kształcenia i wychowania
Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Ełku w roku szkolnym 2010/2011 uzyskała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Stanowi on wyróżnienie dla placówek, które szczególnie przyczyniają się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Akcja przebiega pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

„Szkołą Odkrywców Talentów” może być jedynie ta placówka, w której systematyczną indywidualną pracę z uzdolnionymi uczniami prowadzą co najmniej trzej nauczyciele, a efektem tej współpracy są konkretne osiągnięcia w obszarze prowadzonej działalności pedagogicznej.

Wyróżnienie to motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania w pracę
z uczniem zdolnym i utalentowanym. Dlatego i w tym roku zorganizowaliśmy dla uczniów szereg zajęć wspomagających i rozwijających ich zdolności. Praca ukierunkowana jest na odkrywanie i rozwijanie w jak najpełniejszym stopniu osobowości i talentów w oparciu o indywidualne plany działań i Szkolny Program Wspierania Uzdolnień i Talentów „Mądre głowy mamy, zdolności rozwijamy”. Uczniowie nasi realizują różnorodne projekty edukacyjne, np. „Dizajniacy” – projekt informatyczno –edukacyjny, projekt artystyczny „Mazury Sercem Malowane”, projekt muzyczny „Nasze PerEŁKi”, „Dwójkowe wojaże – co nam przyroda pokaże”, projekty międzynarodowe: „Welkome to our Town – Witamy w naszym mieście” oraz „Najcenniejsze skarbymojego miasta” w ramach programu Unii Europejskiej eTwinning, itp.

W roku 2009/2010 utworzyliśmy w naszej szkole klasy sportowe o profilu tanecznym. Uczniowie w tych klasach rozwijają swoje zdolności taneczne oraz uczestniczą w szkolnych i ogólnopolskich Turniejach Tańca zdobywając wyróżnienia oraz puchary.
Realizacja programów i projektów wiąże się z koniecznością systematycznej pracy, bieżącej kontroli i ewentualnych modyfikacji. To czas regularnych spotkań nauczycieli z uczniami oraz rozmów, które dodatkowo zacieśniają więź i pogłębiają szacunek między dwoma stronami, tworząc poczucie bezpieczeństwa, co skutkuje budowaniem poczucia własnej wartości.

Ostatni etap to podsumowanie. Dla ucznia powinien to być moment sukcesu, dla nauczyciela moment własnej refleksji, przemyśleń, wyciągnięcia wniosków
do dalszej pracy z uczniami.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku przygotowują i przeprowadzają systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych. Dlatego też, 21 marca 2014 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie klas I – VI wzieli udział w Szkolnym Dniu Talentów, prezentując swoje zdolności muzyczne, taneczne, teatralne, instrumentalne, plastyczne, kulinarne oraz wiedzy interdyscyplinarnej.

Przygotowaliśmy dla naszych „zdolniachów" Konkurs wiedzy ogólnej, Konkurs kulinarny „Master szef”, Konkurs plastyczny „Ełk pod zimową pierzynką”, Konkurs piosenki „Lata 80-te, lata 90-te”, Konkurs literacki „O złotą gwiazdkę Zimy” oraz wiele innych ciekawych konkurencji. Jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy z pomocą nauczycieli i pedagogów wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje.

Nasi nauczyciele dążą, by nasi absolwenci byli godną wizytówką naszej szkoły, a realizacja wytyczanych celów zapewniała nauczycielom i rodzicom pełna satysfakcję.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp2elk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5