Bo dla mnie gra Caritas

2014-01-12 21:32:29(ost. akt: 2014-01-12 21:41:53)
Razem możemy pomóc.

Razem możemy pomóc.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Owsiak uwiera niektórych poturbowanych umysłowo prawicowców, jak zadra w...mózgu. Dla wielu lewicowców jest za to świeckim świętym.
Najbardziej zacietrzewieni prawicowcy zarzucali WOŚP, że wzoruje się na nazistowskiej akcji Winterhilfswerk. W jej ramach pieniądze dla bezrobotnych i biednych zbierali do puszek m.in. członkowie Hitlerjugend.

Owsiak od początku budził na prawicy mieszane uczucia. Przede wszystki za "Róbta co chceta", ale też za poparcie jakim cieszył się na lewicy. Odkąd jednak jesienią powiedział: Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich k...a w spokoju!, na prawicy nie ma już czego szukać.

Osobiście nie znam wypowiedzi Owsiaka, które stałyby w jaskrawej sprzeczności z nauczaniem Kościoła. Wyjątkiem jest tutaj jego wypowiedź z grudnia 2012 roku. - Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach - powiedział wtedy dla portalu dziennik.pl. Potem jednak złagodził tą wypowiedź tłumacząc, że miewa takie rozterki.

Księżą i część ortodoksyjnych katolików (do których się zaliczam) od początku byli wobec Owsiaka i WOŚP nieufni. Bo Orkiestra Owsiaka od początku grała obok Kościoła. Nie przeciwko, ale obok. Dla części księży i wiernych, to "obok" było jednak tożsame z tym, że jest to granie przeciwko Kościołowi.

Po części i dlatego Owsiak stał się guru dla wszystkich, którzy nie przepadają za PiS czy nie chca "klękać przed biskupami".

Przez media głównego nurtu zaś Owsiak został wpisany do kanonu postaci nie podlegających krytyce. A serduszko WOŚP stało się swojego rodzaju certyfikatem dobroci i tego, że masz człowieku serce po właściwej, czyli lewej stronie.

Ja jednak mam serce po prawej stronie. Nie widzę jednak powodu, aby nie wrzucić ełckim dzieciakom do puszki paru groszy. Potem jednak ukradkiem serduszko odpinam. Stąd zdarza się, że idąc Wojska Polskiego Orkiestrę wspieram 2-3 razy.

Bardzo często krytykom WOŚP jej zwolennicy odpowiadają: Zamiast krytykować, stwórzcie sobie swoją Orkiestrę.

A my przecież taka Orkiestrę mamy. To Caritas, która gra znacznie ciszej, ale z lepszym efektem. Bo zbiera kilka razy więcej pieniędzy.

Reasumując. Absolutnie nie namawiam do tego, żeby nie dawać pieniędzy dla WOŚP. Broń Boże. Dawajcie, bo to zbożne dzieło.
Namawiam za to, aby przez cały rok wspierać Caritas.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PrawyEłk

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToJa #1300197 | 46.151.*.* 18 sty 2014 20:33

  WOSP jest rozliczana i kontrolowana , a kto w Polsce odważy się skontrolować Caritas. To zaraz byłby krzyk, że nagonka na kościół. Nigdy nie dam nic na i dla księdza

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Zyx #1299570 | 91.233.*.* 18 sty 2014 10:38

  Co innego zebrać wśród osób prywatnych i wydać na potrzebną pomoc - jak to robi WOŚP - a co innego brać od Państwa i redystrybuować zatrzymując lwią część z tego na swoje i instytucji kościelnych utrzymanie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ho ho ho #1299439 | 83.9.*.* 18 sty 2014 04:34

  Bo dla mnie gra Caritas , tak mówi każdy biskup i każdy katolicki ksiądz TO JEST NAPRAWDĘ SZCZERA PRAWDA

  odpowiedz na ten komentarz

 4. mmłody #1297344 | 83.9.*.* 16 sty 2014 06:11

  Caritas do rozliczenia , dosyć kłamstw i obłudy kościoła katolickiego . Prawo ma być takie samo dla wszystkich .

  odpowiedz na ten komentarz

 5. kaśka #1296241 | 31.175.*.* 15 sty 2014 06:54

  Teraz jest okazja by te same urzędy ktore sprawdzają finanse WOŚP przeprowadziły i opublikowały publicznie Caritas.Po wynikach Ich poznacie.amen.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5