Łotysze najlepsi

2013-12-20 14:24:37 (ost. akt: 2013-12-20 14:47:12)
Drużyna Daugavpils Valsts tehnikums z Łotwy tryumfowali w turnieju

Drużyna Daugavpils Valsts tehnikums z Łotwy tryumfowali w turnieju

Autor zdjęcia: Karol Wasilewski

Rozegrany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Ełku I Międzynarodowy Turniej Siatkówki Drużyn Mieszanych Szkół Średnich wygrał zespół z Łotwy. Kibice siatkówki mieli dwudniowe święto. ZS nr 5 w Ełku zorganizował tę sportową imprezę wspólnie z LO nr 1 i Zespołem Szkół nr 6. Zawody się udały, a organizatorzy myślą o następnej edycji.
To międzynarodowe święto siatkówki przyciągnęło wielu kibiców do hali sportowej przy LO nr 1 im. Stefana Żeromskiego. Organizatorzy zaprosili do Ełku reprezentacje szkół średnich z Rosji, Łotwy, Litwy i kilku ełckich szkół.
— Naszym zamiarem było spotkanie młodzieży szkół ełckich w międzynarodowej grupie, nie tylko porównanie swoich umiejętności siatkarskich, ale również dobra zabawa w atmosferze zbliżających się świąt — mówi organizatorzy turnieju.

Osiem 6-osobowych zespołów grały w dwóch grupach systemem pucharowym. Drużyny były mieszane: trzy dziewczęta i trzech chłopców.

Bezkonkurencyjni okazała się reprezentacja łotewskiego technikum z Daugavpils.
— Na parkiecie reprezentowali się najlepiej — mówi Dawid Kawecki, który kibicował drużynie LO nr 1. — Szybko pokazali, że będą w Ełku walczyć o najwyższe miejsce na podium. W pierwszym meczu turnieju nie dali większych szans zespołowi z LO nr 1.

To była pierwsza tego typu impreza sportowa w Ełku. Mieszane drużyny, zagraniczna obsada zawodów miały przyczynić się do integracji młodzieży z Ełku z uczniami szkół średnich z krajów, z którymi sąsiadujemy bądź tych, które położone są blisko granic Polski.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a najlepsi także nagrody. Ich fundatorem jest Starostwo Powiatowe w Ełku. Starosta ełcki Krzysztof Piłat otworzył zawody, gdyż sprawował patronat honorowy nad turniejem.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Daugavpils Valsts tehnikums — Daugavpils — (Łotwa)

2. МАОУ СОШ № 12 — Kaliningrad (Rosja)

3. Zespół Szkół nr 6 — Ełk

4. Vilniaus Geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklos — Wilno — (Litwa)

5. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Ełku

6. Zespół Szkół nr 5 — Ełk

7. Zespół Szkół nr 2 — Ełk

8. Zespół Szkół nr 1 — Ełk
kw

Do poczytania. Najnowszy numer Rozmaitości Ełckich (20.12.2012). 24 strony tylko ciekawych informacji :-)

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na elk.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5