Porażka Mazura na początek

2013-08-11 14:15:15 (ost. akt: 2013-08-11 14:23:26)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Nie taki początek nowego sezonu wyobrażali sobie piłkarze i kibice MKS Mazur Ełk. Pierwszy mecz w IV lidze grupy warmińsko-mazurskiej ełccy piłkarze zagrali u siebie z Omulewem Wielbark. Przegrali 1:2.
Sezon Mazur zaczął w sobotę (10 sierpnia) o godz. 17 meczem u siebie z Omulewem Wielbark. Był to pierwszy mecz ełckiej drużyny po powrocie do IV ligi. Tuż przed pierwszym gwizdkiem piłkarze z Ełku otrzymali Puchar od Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej za awans wywalczony w poprzednim sezonie.

Mecz rozpoczął się po myśli ełczan. W 36. minucie do bramki przeciwnika trafił niezawodny Bartłomiej Wierzbicki. Potem już nie było tak dobrze. Goście wyrównali tuż po przerwie, w 47. minucie, a na prowadzenie wyszli po pięknym strzale spoza pola karnego w 64. minucie. Były szanse na wyrównanie, ale zabrakło szczęścia. 3 punkty pojechały do Wielbarka.

Na ławce trenerskiej Ryszarda Borkowskiego zastąpił Jakub Golak. Mazur w okresie przygotowawczym rozegrał kilka sparingów. Pod wodzą nowego szkoleniowca Mazur przegrał z Warmią Grajewo 1:6, jedyną bramkę dla ełczan zdobył Jan Sidorowicz. Kilka dni później Mazur pokonał augustowską Spartę 4:1 (bramki: Arasim, Wierzbicki 2 i Wesołowski). Drużyna w końcówce przygotowań zagrała dwa sparingi. Podopieczni Jakuba Golaka pokonali Pojezierze Prostki 4:0 (bramki: Wierzbicki 2, Cholewiński, Turżonek). W ostatni weekend przed startem ligi zmierzyli się ze Zniczem Biała Piska i przegrali 1:5. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił w 79. minucie Bartłomiej Wierzbicki. Znicz aż cztery gole strzelił w pierwszej połowie spotkania.
- Zostało nam do poprawienia kilka mankamentów – przyznał trener Jakub Golak. – Mamy młodszą drużynę, ale będziemy walczyć o jak najlepszy wynik w każdym meczu.

Szanse na zrehabilitowanie się piłkarze Mazura Ełk będą mieli już w środę (14 sierpnia) o godz. 17 w Braniewie, gdzie zagrają z tamtejszą Zatoką.