Pięciu pijanych kierowców w dwa dni

2013-06-09 08:52:14 (ost. akt: 2013-06-09 09:03:09)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Tylko w miniony piątek i sobotę (7 i 8 czerwca) ełccy policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni ełczanin, który kierował samochodem marki Seat mając 4 promile alkoholu w organizmie. Alkohol był też przyczyną wypadku drogowego na terenie gminy Kalinowo. 16–letnia dziewczyna z licznym złamaniami trafiła do szpitala.
Tylko w miniony piątek i sobotę (7 i 8 czerwca) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ełku zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu, z tego trzech kierujących samochodami osobowymi oraz dwóch rowerzystów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni ełczanin. Mężczyzna jadąc ulicami w centrum miasta będąc pod wpływem alkoholu uderzył w zaparkowany samochód marki Citroen. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie aż 4 promile alkoholu.

1,5 promila alkoholu w organizmie miał natomiast 31-letni kierowca VW Golfa, który jadąc autem ulicą Łąkową w Ełku uderzył w inny zaparkowany samochód.

Niestety alkohol był też przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (8 czerwca) ok. godz. 20 w gminie Kalinowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra w jednej z miejscowości gminy Kalinowo na łuku drogi potrącił idącą 16-latkę. Dziewczyna z licznymi złamaniami kości została przewieziona do szpitala. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u 25-letniego kierowcy 1,2 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało także nastolatka była pod wpływem alkoholu. W wyniku przeprowadzonego badania krwi stwierdzono u niej też 1,2 promila alkoholu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za kierowanie rowerem karę pozbawienia wolności do roku.
kw, KPP Ełk

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed opublikowaniem komentarza. Regulamin

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Katolik #1108987 | 92.72.*.* 10 cze 2013 12:52

  Wina leży po stronie parafii.Brak zaangażowania kierownictwa parafii w proces wychowania ideologicznego jest niedostateczny.Rady parafialne powinny wymusić na władzach kościelnych konieczność podawania w w tego rodzaju komunikatach informacji o przynależności do związku wyznaniowego osób prowadzących pojazdy i będących pod wpływem alkoholu. Biorąc pod uwagę iż jesteśmy populacją w prawie 100% katolicką , to ten 1,no może 2 proc. część kierowców przysparza nam takiego wstydu . Pogarda dla praw boskich i ludzkich ,brak zaangażowania w ukształtowanie właściwych postaw etyczno -moralnych ze strony ze strony czynników państwo-kościelnych, a w szczególności rad parafialnych , powoduje iż można odnieść wrażenie ,że to my , katolicy tak nadużywamy alkoholu i nie kroczymy drogą wyznaczoną przez naszych pasterzy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ełczanin #1108753 | 83.12.*.* 10 cze 2013 08:47

   Czyli tak naprawdę policjanci nikogo nie zatrzymali pod wpływem alkoholu , no oprócz tych rowerzystów...Pozostałe przypadki to przez kolizje i wypadki. Ciekawe ilu pijanych jeździ po ulicach , przy nowym rondzie na Kilińskiego można codziennie zobaczyć ze albo pijany jedzie albo bez znajomości przepisów drogowych

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kiiiii #1107899 | 91.210.*.* 9 cze 2013 11:55

   On nie był temu winny to jej wina !!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. donald t #1107844 | 89.228.*.* 9 cze 2013 10:43

    co jeszcze można zrobić aby kary były dotkliwe dla morderców po alkocholu

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5