Aby dziecko było (uśmiechniętym) dzieckiem

2024-01-23 23:30:38(ost. akt: 2024-01-27 22:05:15)

Autor zdjęcia: Akademia Uśmiechu Przedszkole Niepubliczne Ełk / FB

Akademia Uśmiechu to unikalne ełckie przedszkole niepubliczne, w którym dzieci poznają świat poprzez radosną i mądrą zabawę o co dba przesympatyczna kadra zapewniając najmłodszym rozliczne atrakcje. Dzięki temu maluchy mają radosne dzieciństwo oraz głowę pełną miłych wspomnień.
Akademia Uśmiechu już od 5 lat dba o wychowanie najmłodszych generacji mieszkańców naszego uroczego zakątka Mazur i jest spełnieniem marzeń Aleksandry Bogdziewicz. Pomysł na przedszkole wziął się ładnych parę lat temu, gdy p. Aleksandra sama była nauczycielem wychowania przedszkolnego. Jednak dla kochającej maluchy ełczanki było to za mało – postanowiła skończyć również zarządzanie oświatą i zdecydowała się na otwarcie w Ełku przedszkola niepublicznego, Akademii Uśmiechu właśnie.


Prowadzenie przedszkola to dla niej coś więcej, niż praca – dla pani Oli to sposób na życie. Kocha maluchy – sama jest szczęśliwą mamusią 4-letniej córeczki, która w minioną środę miała urodziny, jak i 1,5 rocznego synka. Zajmowanie się dziećmi to jej sposób na zawodowe spełnienie.
Staramy się, aby dzieci były zawsze uśmiechnięte i szczęśliwe. To nasz priorytet — podkreśla architektka Akademii Uśmiechu.

Przedszkole p. Oli ma kompletną i kompetentną kadrę. Dzieci mogą liczyć tutaj na nauczycieli wychowania przedszkolnego i pomoce nauczycieli. W przedszkolu funkcjonuje z powodzeniem grupa klubu dziecięcego tj. maluszków od 1,5 do 2,5 r. życia. W Akademii Uśmiechu uważne oko na dzieci mają również opiekunki dziecięce. Dzięki temu, że wszystko mieści się w jednym budynku (ul. Kilińskiego 21c), a dziecięce grupy liczą do 15-tu zawsze zadowolonych twarzyczek, Akademia Uśmiechu jawi się jako unikalne, kameralne przedszkole, w którym najmłodsi znajdują jakościową opiekę z sercem.


Nie jesteśmy przedszkolem specjalistycznym – muzycznym czy angielskim itd. Jesteśmy przedszkolem, które stawia rozwój emocjonalny dziecka i przygotowuje go do wyjścia w świat. Bardzo chcemy, aby nauka u nas odbywała się przez zabawę i staramy się, aby dzieci w naszym przedszkolu były po prostu dziećmi — mówi Aleksandra Bogdziewicz.

W Akademii Uśmiechu dzieci mogą korzystać z wielu aktywności, na czele których wyróżnia się przedszkolny Klub Podróżnika – świetna podstawa do zaszczepienia najmłodszym pasji do poznawania świata i – kto wie – być może zostania w przyszłości następcami Martyny Wojciechowskiej, Roberta Makłowicza, Wojciecha Cejrowskiego, czy nawet polarnika Marka Kamińskiego. Dzieci z Akademii Uśmiechu to prawdziwi globtrotterzy!
Poznajemy cyklicznie różne kraje. Wybieramy się w „podróż” do określonego kraju i w danym tygodniu poznajemy jego kulturę, kuchnię – gotujemy potrawy – i oczywiście jemy je ze smakiem. Dzieci są zachwycone.


Uśmiechnięte maluchy to najlepszy dowód tego, że Akademia jest godna swojej nazwy i pomyślnie realizuje przedszkolną misję. Tutaj dzieci śmieją się wyjątkowo często, a to dzięki regularnemu świętowaniu urodzin każdego tamtejszego szkraba. Czasami zdarza się, że uśmiechnięta akademicka brać przedszkolna przechodzi prawdziwe urodzinowe mini-maratony – w samym styczniu świętowano do tej pory już 5 razy!


Radosna atmosfera i atrakcyjne zajęcia sprawiają, że zima mija w Akademii Uśmiechu bardzo szybko. Kadra jak i dzieci nie mogą się już doczekać wiosny. I podróżowania po większym i mniejszym „świecie”.
Będziemy kontynuować nasz Klub Podróżnika. Latem ubiegłego roku organizowaliśmy lokalne jego wydanie – w ramach przedszkolnych, cotygodniowych „terenowych śród” staramy się pokazywać naszym dzieciom wyjątkowe i unikalne ełckie miejsca. Fajnie jest poznać Hiszpanię, Włochy czy Australię, ale też musimy wiedzieć gdzie i dlaczego tutaj mieszkamy i dlaczego warto nas odwiedzać. Staramy się, aby dzieci korzystały z uroków Ełku bo mieszkamy w pięknym miejscu — tłumaczy pani Aleksandra.

Okazją do przekonania się o wyjątkowości i jakości Akademii Uśmiechu jest zbliżający się nabór na rok przedszkolny 2024/25, który rozpocznie się wraz z lutym. Do przedszkola można zgłosić się telefonicznie (531 390 722) lub przez stronę na FB AKADEMII UŚMIECHU. Tam również pojawią się informacje o rekrutacji – np. jak pobrać i wypełnić kartę zgłoszenia.


Dzieciństwo ma się w życiu tylko raz. W dzisiejszych czasach jest ogromna pogoń za zajęciami, mnóstwem atrakcji skierowanych dla naszych pociech, a prawda jest taka, że 3-4-latki nie są w stanie znieść aż tak dużego obciążenia. W Akademii Uśmiechu priorytetem jest samo dziecko - staramy się, aby jego harmonijny rozwój był na pierwszym miejscu — podkreśla Aleksandra Bogdziewicz i zachęca rodziców do kontaktu.

Maciej Chrościelewski2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5