Dzieci z Dźwierzut świetnie się bawiły

2015-02-09 21:32:30(ost. akt: 2015-02-09 21:33:32)

Autor zdjęcia: GOK

Łącznie przez dwa tygodnie ferii organizowanych przez GOK z różnych form zajęć skorzystało ponad 100 osób. Uczestnicy zajęć, konkursów otrzymali puchary, dyplomy, słodycze oraz drobne upominki.
Drugi tydzień ferii w świetlicy osiedlowej rozpoczął się bardzo wesoło: gra na keyboardzie, śpiewy i tańce trwały cały wieczór. W kolejnych dniach było spokojniej. Dzieci grały w gry planszowe, układały puzzle. W czwartek na zakończenie ferii, podczas balu przebierańców, znów było głośno i tanecznie.

Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach, ciągnięcia liny, zabawy w ciepło-zimno i karmienie się w parach. Świętowano również 4 urodziny jednego z uczestników zajęć świetlicowych, jubilatowi narysowano wspólnie piękną laurkę.

W Gminnym Ośrodku Kultury dzieci wykonywały kartki walentynkowe, wzięły udział w konkursie plastycznym pod patronatem członka zarządu województwa Sylwii Jaskulskiej: I miejsce gr. starsza - Marlena Jakubiak, wyróżnienie - Przemek Pietrzak. W grupie młodszej: I miejsce - Bartosz Sałkowski, wyróżnienie Marta Mierzejewska, Paula Kulisz.

4 lutego odbył się Zimowy Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej bocznego zapłonu oraz prelekcja na temat różnych typów broni z centralnego zapłonu. Przed rozpoczęciem zawodów odczytany został regulamin dotyczący zachowania bezpieczeństwa przy każdym stanowisku. Tytuł mistrza w strzelaniu zdobył Jakub Sztura uzyskując największą liczbę punktów. II m-ce - Szymon Pietrzak, III m-ce Maciej Sztura, IV m-ce Kamil Kozłowski, V m-ce Marlena Jakubiak.

Wyróżnienia: Przemek Pietrzak, Marta Mierzejewska, Zuzia Samborska, Grzegorz Prachniewski, Oliwia Wójcik, Paula Kulisz i Błażej Kulisz. Dziękujemy Prezesowi Klubu Strzeleckiego "Bielik" w Dźwierzutach Piotrowi Mieleckiemu za współpracę w zorganizowaniu zawodów, dziękujemy członkom klubu: Albertowi i Marioli Dzik, Lechowi Szreder, Arkadiuszowi Nosek, Wiesławowi Danowskiemu, Mieczysławowi Jezierskiemu za przygotowanie ogniska i poczęstunku (kiełbaski, napoje).

Uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem tej dziedziny sportu, co zaowocuje na wiosnę powołaniem przez klub wraz z placówką GOK młodzieżowego klubu strzeleckiego. Zwycięzcy otrzymali puchary, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie z policjantem było jak trafienie na strzelnicy w dziesiątkę. Podczas spotkanie ze stróżem prawa dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach, na sankach, nad zamkniętymi akwenami wodnymi. Wszystkie informacje były uporządkowaniem wiedzy, którą dzieci już posiadają oraz dowiedzieć się jak spędzić spokojnie ferie i unikać niebezpiecznym miejsc podczas zabawy. Najlepsze atrakcje czekały po prelekcji: dzieci mogły przymierzyć mundur policjanta, założyć koszulkę kuloodporną oraz zobaczyć z bliska latarkę, lizaka i tomfę.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski z napisem "Powiatowa Komenda Policji w Szczytnie". Dziękujemy dzielnicowemu Arturowi Magnuszewskiemu za wspaniałe spotkanie i czekamy na następne. Zimowe atrakcje zakończyliśmy wyjazdem do parku wodnego w Mikołajkach.

Najmłodsze dzieci korzystały ze specjalnych miejsc w kompleksach basenowych, zjeżdżalni, zabawek do pływania, z magicznych wysp z piasku - sprawiając, że nie łatwo było przekonać ich do opuszczenia aquaparku, a i nieco starsi uczestnicy wodnych kąpieli również nie byli zmęczeni 2,5 godzinną zabawą w wodzie.

Łącznie przez dwa tygodnie ferii organizowanych przez GOK z różnych form zajęć skorzystało ponad 100 osób. Uczestnicy zajęć, konkursów otrzymali puchary, dyplomy, słodycze oraz drobne upominki. Mamy nadzieję, że oferta aktywnego wypoczynku podczas ferii była atrakcyjna o czym świadczy liczba uczestniczących i dalsze formy jej kontynuowania.

Wszystkim dzieciom oraz współorganizatorom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Organizatorzy ferii w GOK - instruktorzy: Anna Weichhaus i Janusz Ałaj
Zajęcia w świetlicy - animator GOK - Beata Lipska
Zajęcia sportowe - instruktor GOK - Jarosław Szpyrka
Oprawa medialna - Dyrektor GOK Danuta Kuchcińska

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKSiR

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5