Przedszkolaki są już „u siebie”

2014-10-31 15:01:19(ost. akt: 2014-10-31 15:07:34)

Autor zdjęcia: Agata B.

Nowe warunki w ramach projektu „Przedszkole przy szkole”.
W Rumach oddano do użytku budynek zaadaptowany na potrzeby oddziału przedszkolnego działającego przy miejscowej szkole podstawowej. Wstegę przecięli wójt Dźwierzut Czesław Wierzuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rumach Hanna Fabiańska, przewodniczący Gminnej Komisji Oświaty Jerzy Kilijański, radny Tomasz Witczak, sołtys Rum Irena Osojca oraz przedstawicielka Rady Rodziców Anna Błażewicz.

Następnie Pomyślność Bożą zagwarantował aktem poświęcenia ksiądz Paweł Ostrowski, który osobiście sprawdził też wytrzymałość nowego placu zabaw dla dzieci.

- Od lat marzyłam o tym, by przedszkolaki mogły bawić się i uczyć w sali z prawdziwego zdarzenia mieszczącej się w niezależnym budynku- mówiła wzruszona pani dyrektor.

Inicjatywa podjęta przez nią, a wsparta działaniami wójta kierującego projektem unijnym „Przedszkole przy szkole” oraz przysyłającego tu ludzi do prac modernizacyjnych obiektu, znalazła swój finał w nowo otwartym „przedszkolu”.

Od tej pory maluchy będą miały do dyspozycji kolorową, piękną salę do zajęć edukacyjnych i zabaw oraz nową, wygodną szatnię i toalety. Firma Novum wyposażyła oddział w meble, innowacyjne pomoce dydaktyczne i fantastyczne zabawki zachwycające nie tylko najmłodszych. Ponadto zamontowała tuż za budynkiem plac zabaw.

Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, iż w takim miejscu maluchy na pewno miło będą spędzać czas!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na dzwierzuty.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Szczytno

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #1531157 | 83.9.*.* 3 lis 2014 10:01

    Mamy najlepszego wójta! Nikt nie zrobił dla nas tyle, co on.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5