Sportowo, bajkowo i rodzinnie

2014-06-06 21:43:06(ost. akt: 2014-06-07 03:02:22)

Autor zdjęcia: Agata Biruk

Anna Jesień była gościem honorowym Sportowe Dni Rodziny, które odbyły się w w Szkole Podstawowej w Rumach. Nasz gość to olimpijka i rekordzistka Polski w biegu na 400 metrów przez płotki.
Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego zasadzenia dębu papieskiego przy udziale dyrektor szkoły Hanny Fabiańskiej, włodarzy gminy Czesława Wierzuka i Karola Włodkowskiego, księdza Jana Muchy oraz przedstawicieli lokalnej społeczności: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Danuty Kuchcińskiej, radnego gminy Tomasza Witczaka, przedstawiciela Rady Rodziców Wiesławy Damięckiej.

Następnie odbyło się spotkanie uczniów, rodziców i zaproszonych gości z panią Anną Jesień, która opowiedziała o swojej drodze do kariery sportowej oraz pokazała zdobyte medale i przypomniała filmem swój sukces na Mistrzostwach Świata w Osace w 2007 roku, kiedy to zdobyła brązowy medal i ustanowiła rekord Polski w biegu na 400m ppł. Po odpowiedziach na pytania dzieci i dorosłych pani Anna przeprowadziła trening biegowy dla uczniów klas 4-6.

Miłą niespodzianką dla zebranych była inscenizacja bajki pt.” Czerwony Kapturek”. W postacie wcielili się tym razem dorośli, fantastycznie odgrywając swoje role. I tak Czerwonym Kapturkiem była pani Anna Bronarczyk, wilkiem pan Tomasz Witczak, mamusią pani dyrektor Hanna Fabiańska, babcią pani Danuta Gwiazda, a gajowym nie kto inny tylko sam pan Karol Włodkowski - Zastępca Wójta Gminy Dźwierzuty. Narratorowi głosu użyczyła pani Agata Biruk. Oklaskom i okrzykom zachwytu nie było końca!

W dalszej części uroczystości odbyły się zawody sportowe na wesoło.

Cała impreza przygotowana przez nauczycieli szkoły w Rumach przebiegała w atmosferze pełnej radości i życzliwości.

Tylko ciekawe informacje:

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na dzwierzuty.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaŹródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. majam #1413040 | 81.219.*.* 8 cze 2014 13:18

    Wszystko udało się tak jak trzeba, brawo Agata...i reszta załogi małej szkółki...Dźwierzuty niech biorą przykład....mam wrażenie, że wszystkie szkoły coś robią dla dzieci i ich rodzin z wyjątkiem dźwierzuckiej podstawówki

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5