Zderzenie trzech pojazdów na drodze wojewódzkiej

2022-05-09 21:19:00(ost. akt: 2022-05-09 21:23:22)

Autor zdjęcia: OSP Lidzbark

Każdego dnia policjanci pracują na miejscu zdarzeń drogowych i zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol, a przede wszystkim niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to główne przyczyny wypadków drogowych. Wobec takich kierujących policjanci nie mają taryfy ulgowej.
W sobotę, 7 maja na drodze wojewódzkiej 541 na trasie Lidzbark - Lubawa w miejscowości Ciechanówko doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów.

Skierowane na miejsce zdarzenia patrole policyjne wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą ustaliły, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przekroczył oś jezdni i uderzył w bok nadjeżdżającego drugim pasem pojazdu marki Fiat Ducato. W wyniku uderzenia kierujący ciężarówką wjechał do rowu. Za Fiatem Ducato poruszał się pojazd marki Hyundai, którego kierujący nie zdążył wyhamować i uderzył w pojazd marki Mercedes.

Na skutek zdarzenia obrażeń doznał 30-latek kierujący ciężarówką. Mężczyzna z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.

Od kierującego policjanci pobrali krew do badań na zawartość alkoholu bądź podobnie działającego środka. Pozostali uczestnicy zdarzenia, 48-latek kierujący Fiatem i 28-latek kierujący Hyundaiem, byli trzeźwi.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Lidzbarku.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5