Majówka na drogach powiatu działdowskiego

2022-05-05 13:00:00(ost. akt: 2022-05-04 18:13:04)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja.pl

Podczas długiego weekendu policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.
W piątek (29 kwietnia) na terenie gminy Lidzbark, w miejscowości Cibórz, patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Kierujący pojazdem marki Barton znajdował się w stanie nietrzeźwości. 73-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę (30 kwietnia) w miejscowości Iłowo-Wieś dzielnicowy z Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie zatrzymał do kontroli drogowej 54-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada. Mężczyzna kierował motorowerem marki Barton, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W niedzielę (01 maja) w Lidzbarku na jednej z ulic policjanci z działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Subaru. Pojazd prowadził 34-latek z Lidzbarka. Poddany badaniu stanu trzeźwości wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 23 km/h w stosunku do obowiązujących 50km/h. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy.

W poniedziałek (2 maja) na skrzyżowaniu ulic Chabrowej ze Zbożową w Działdowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki Mercedes podjął manewr wyprzedzania prawidłowo skręcającego w lewo rowerzysty, w wyniku czego ten wywrócił się. Na skutek upadku 68-letni rowerzysta doznał złamania nosa. Zarówno on, jak i kierujący mercedesem 75-latek byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

We wtorek (3 maja) policjanci ruchu drogowego z Działdowa pełniąc służbę na terenie gminy Płośnica zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą auta siedziała 54-letnia mieszkanka gminy Płośnica. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierująca miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie elektronicznie prawo jazdy i uniemożliwili kontynuowanie jazdy. 54-latka odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów.

W nocy z 3 na 4 maja patrol prewencji z Działdowa na terenie miasta Działdowo zatrzymał dwóch kierujących, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. To 40 i 32-latek. Obaj poruszali się ulicami Działdowa pojazdami marki VW Bora. Teraz ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5