Szkolna akcja „HejTy Stop” w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie [ZDJĘCIA]

2021-11-21 16:58:04 (ost. akt: 2021-11-21 17:00:55)

Autor zdjęcia: nadesłane

W piątek 19 listopada w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie, z inicjatywy Dyrektora Michała Struzika, Pedagog Małgorzaty Piotrowicz oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Kamila Chrzanowskiego, przeprowadzono szkolną akcję „HejTy Stop”. Projekt ten dotyczył przeciwstawienia się szeroko pojętemu hejtowi, który w dzisiejszych czasach krzywdzi wielu niewinnych ludzi tak w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym.
Dzięki zaangażowaniu Pani Jolanty Działak – Pełnomocnika Burmistrza ds. uzależnień, udało się zaprosić Pana Andrzeja Piaseckiego, profilaktyka z Gdyni, który odwiedza szkoły w całej Polsce, by prowadzić warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

Przygotowania do projektu trwały cały tydzień, podczas którego uczniowie, wraz z wychowawcami, w trakcie lekcji wychowawczych i plastyki, wykonywali plakaty antyhejtowe, które ozdobiły halę sportową podczas warsztatów. Oprócz tego, członkowie Samorządu Uczniowskiego, przygotowali plakat „HejTy Stop”, który promował akcję zapobiegania hejtowi. Dodatkowo na każdej ławce w szkole znalazła się wlepka plakatu, by przypominała uczniom, że hejt to obrzydliwe zjawisko.
W warsztatach z Panem Andrzejem Piaseckim uczestniczyli uczniowie klas 3-8, którzy wykazali się ogromną dojrzałością podczas rozmów z prowadzącym, a także wiedzą na temat reagowania w przypadku hejtu. Na zakończenie Samorząd Uczniowski skromnym podarunkiem podziękował Panu Andrzejowi za przybycie przeprowadzenie lekcji.
Gdy starsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, najmłodsze dzieci (klasy 1-2), odwiedziły dwie członkinie SU – Alicja Steyka i Joanna Krupska, które przedstawiły prezentację dotyczącą tolerancji i hejtu, a także prowadziły dyskusję z dziećmi na te tematy.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego biorący udział z przedsięwzięciu: Iga Lewandowska, Julia Łuczak, Alicja Nadarzyńska, Bianka Radzanowska, Zuzanna Kochanowska, Alicja Steyka, Joanna Krupska, Aleksandra Mizeria i Maja Mądzelewska, Aleksandra Krupska, a także chłopcy z klasy VIII „b”.


źródło: Samorząd Uczniowski w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Działdowie
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5