Spacerkiem po "siódemce"

2021-06-23 10:52:00 (ost. akt: 2021-06-23 10:52:55)
Przez trzy godziny policja przebadała ponad 600 kierowców

Przez trzy godziny policja przebadała ponad 600 kierowców

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

W piątek ( 18 czerwca) policjanci pomogli bezpiecznie opuścić drogę S7 pieszemu, który przypadkiem znalazł się na ekspresówce. Ponadto, dzięki wzorowej reakcji ratowników medycznych policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego, w którego organizmie krążyło 3,2 promila alkoholu.
W piątek (18 czerwca) około godz. 21:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny przemieszczającego się drogą ekspresową S7.

Interweniujący patrol potwierdził zgłoszenie. 26-latek, idąc poboczem drogi S7 w kierunku Nidzicy, prowadził rower. W rozmowie oświadczył funkcjonariuszom, że zgubił się i przypadkowo znalazł się na drodze, na której nie powinno go być.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został pouczony i w obecności policjantów na Węźle Rączki opuścił drogę ekspresową, by dalej móc bezpiecznie kontynuować podróż.

Pamiętajmy, drogi ekspresowe to drogi o ograniczonej dostępności. Oznacza to, że po tego typu drodze nie mogą poruszać się piesi, rowerzyści, motorowerzyści czy kierowcy pojazdów zaprzęgowych. Wjazd na drogę pojazdem, dla ruchu którego droga ta nie jest przystosowana to wykroczenie, ponieważ na drodze ekspresowej mogą poruszać się tylko pojazdy samochodowe. Za złamanie tego przepisu grozi mandat karny w wysokości 250 zł.

W niedzielę (20 czerwca) około godz. 15:30 nidziccy policjanci zostali powiadomieni przez Dyspozytora Pogotowia Olsztyn o zatrzymaniu przez jadących karetką pogotowia ratowników medycznych kierującego, wobec którego zachodzi prawdopodobieństwo, że może być nietrzeźwy.

Zadysponowany do obsługi interwencji w Januszkowie patrol Policji potwierdził przypuszczenie ratowników. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu w organizmie 36-latka kierującego osobowym fiatem. Ponadto, ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że mieszkaniec gminy Nidzica nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niebawem 36-latek ze swojej nieodpowiedzialności będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi na okres od 3 do 15 lat. Nie miną go również konsekwencje za popełnione wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym pomimo braku uprawnień.

Piłeś? Nie jedz! Nie jesteś sam na drodze, a alkohol w Twoim organizmie może doprowadzić do tragedii, w której nie tylko Ty, ale również przypadkowe, niewinne osoby mogą przypłacić zdrowiem a nawet życiem. Wyjeżdżając na drogę jesteś współodpowiedzialny za to co się na niej dzieje, dlatego zachowaj trzeźwość za kierownicą, nie bądź siebie i innych zagrożeniem. Pamiętaj, każdy chce bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.
KPP Nidzica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5