Road Safety Days w powiecie działdowskim

2020-09-18 13:25:58 (ost. akt: 2020-09-18 13:30:47)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kaskadowy pomiar prędkości w ROAD SAFETY DAYS kontrolując kierowców i pojazdy poruszające się drogami powiatu działdowskiego.
W Europejskim Tygodniu Mobilności trwającym w dniach 16-22 września br. policjanci we wszystkich europejskich krajach prowadzą działania pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. W piątek (18 września) w ramach tych działań policjanci powiatu działdowskiego prowadzili kaskadowy pomiar prędkości kontrolując pojazdy poruszające się drogami powiatu działdowskiego.

Oprócz działań na drodze, policjanci prowadzili spotkania profilaktyczno-edukacyjne z szkołach. Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkały się z uczniami klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie i rozmawiały z nimi o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszki promowały zawód policjanta, przypomniały o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły i bezpieczeństwie w ruchu drogowym informując o prowadzonych w tym dniu działaniach ROAD SAFETY DAYS przez policjantów ruchu drogowego. Młodzież dowiedziała się również, jak być odpowiedzialnym i nie wpaść w konflikt z prawem

ROAD SAFETY DAYS to działania policjantów ruchu drogowego  oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

ZWOLNIJ, żeby (inni mogli) żyć!

Pamiętajmy! Nadmierna prędkość, szczególnie w terenie zabudowanym, to ogromne niebezpieczeństwo zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych, jak i samych kierujących, którzy nie przestrzegając ograniczeń prędkości ruchu stwarzają realne zagrożenie spowodowania wypadku na drodze.

KPP Działdowo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5