Aby kolejny rok obfitował w szczęście

2019-12-25 17:20:00 (ost. akt: 2019-12-25 17:22:47)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Każdy z nas chce być szczęśliwym, pięknym i bogatym. Jak tego dokonać? Wielu z nas wierzy, że wystarczy przestrzegać kilku wskazówek, by zapewnić sobie pieniądze, szczęście i uśmiech w nadchodzącym roku...
Z Wigilią i świętami Bożego Narodzenia wiąże się najwięcej przepowiedni pogodowych. Deszcz 24 grudnia zwiastować ma nadejście wyjątkowo mroźnej zimy. Gdyby jednak w "dzień Adama i Ewy mróz i pięknie, zima wcześnie pęknie". W Wigilię nie wolno się też sprzeczać, kłócić ani płakać, bo niezgoda i smutek będą często gościły w naszym domu przez cały następny rok. Żeby kolejnych 365 dni było radosnych, trzeba umyć się rano w zimnej wodzie i natrzeć zęby czosnkiem, dzięki czemu nie będą nas bolały przez cały rok. Potem zjeść kromkę chleba maczanego w miodzie z odrobiną wódki, co zapewnić ma nam dostatek jedzenia i picia. Warto także uważać na swoje zdrowie. Jeśli w Wigilię zachorujemy lub skaleczymy się, czekają nas problemy zdrowotne. Ale jeśli tylko raz kichniemy, będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem.

Wielu z nas wierzy, że wystarczy przestrzegać kilku wskazówek, by zapewnić sobie pieniądze, szczęście i uśmiech w nadchodzącym roku. Oto kilka z nich.

- Należy zjeść wszystkie wigilijne potrawy lub przynajmniej ich spróbować. W ten sposób w następnym roku niczego nam nie zabraknie.

- Pod talerz wigilijny należy wsunąć monetę. Gwarantuje ona pomyślność finansową. Aby pieniądze się nas lepiej trzymały powinniśmy schować ususzoną łuskę z wigilijnego karpia do portfela i trzymać ją przez cały rok.

- Jeżeli w dzień wigilijny pierwszy przekroczy próg naszego domostwa mężczyzna, wszyscy domownicy będą cieszyć się szczęściem przez cały rok. Przekroczenie progu przez kobietę wróży pecha.

- Nie szyjmy, nie naprawiajmy nic w ten wyjątkowych dzień, ponieważ kolejny rok upłynie nam na ciągłych poprawkach i naprawianiu wszystkiego.

- W miarę możliwości oddajmy wszystkie pożyczone rzeczy i pieniądze, w przeciwnym razie przez cały rok będziemy popadać w długi.


Joanna Karzyńska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5