Przedszkolaki z wizytą u policjantów

2019-12-11 16:54:31 (ost. akt: 2019-12-11 16:57:54)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Kisinach i w Kurkach odwiedziły działdowskich policjantów. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji”.
Dzieci mogły zwiedzić budynek komendy, zobaczyć sprzęt policyjny, jak również przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W miniony wtorek Komendę Powiatową Policji w Działdowie odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kisinach i z Oddziału Przedszkolnego w Kurkach. Wizyta w jednostce policji była dużą niespodzianką dla maluchów.

Na początek dzieci zwiedziły budynek Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, po której oprowadził je i omówił strukturę działania jednostki Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Działdowie. Przedszkolaki m.in. zobaczyły wydział kryminalny, prewencji i zapoznały się ze stanowiskiem kierowania. Następnie wszyscy uczestnicy spotkali się z policjantką m.in. ds. profilaktyki i przypomnieli sobie ogólne zasady bezpieczeństwa.

Grupy przedszkolaków zapoznały się z zaprezentowanym sprzętem policyjnym wykorzystywanym podczas służby i zrobiły sobie odbitki odcisków palców. Podczas spotkania policjantka przypomniała maluchom zasady poruszania się po jezdni jako osoba piesza czy rowerzysta oraz to, jak należy być przewożonym w samochodzie. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania i wykazały się znajomością numerów alarmowych.

Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem. Nie ma wątpliwości, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci dzieci.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5