Akcja „Koczuję - nie pytaj! Pomóż mi przetrwać zimę" w Działdowie

2019-11-15 10:07:07 (ost. akt: 2019-11-15 10:15:00)

Autor zdjęcia: Grupa Zalewski Patrol

Mariusz Zalewski - naczelnik Grupy Zalewski spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Działdowie insp. Witoldem Barcikowskim. Była to okazja do podziękowania,a także do podsumowania ubiegłorocznych wspólnych działań prowadzonych przez policję i wolontariuszy w ramach akcji „Koczuję-nie pytaj! Pomóż mi przetrwać zimę”.
Akcja, której głównym celem jest lokalizowanie miejsc koczowania osób bezdomnych i pomaganie tym, którzy zimę postanowią spędzić w pustostanach i innych nieogrzewanych pomieszczeniach ponownie rusza w Działdowie. Wolontariusze Grupy Zalewski wraz z działdowskimi policjantami odwiedzać będą miejsca gdzie koczują bezdomni,a przebywającym tam osobom patrole przekazywać będą gorący posiłek,zimową odzież i ciepłe okrycia, a także cały czas nakłaniać do ratowania swojego zdrowia i życia poprzez zmianę decyzji i wyjazd do ośrodka pobytu dziennego dla osób bezdomnych.

Policja i Grupa Zalewski apelują do mieszkańców Działdowa i okolic o zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych. Wystarczy zadzwonić na numer 112 i przekazać informację lub do Grupy Zalewski wysłać sms na numer tel. 690 130 139. Informacje wolontariuszom można przekazać pisząc na adres poczty elektronicznej: patrolszuka@wp.pl.
IP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5