Meblarski świat po raz  kolejny spotkał się w Iławie

2019-09-11 09:01:44 (ost. akt: 2020-08-21 09:59:05)   Artykuł sponsorowany
W Iławie zakończyły się czterodniowe Targi Partnerskie Producentów Mebli. Tegoroczna, jubileuszowa, dziesiąta już edycji wydarzenia organizowanego przez Grupę Meblową Szynaka przyciągnęła pasjonatów meblarstwa z całego świata
Przez cztery dni września za sprawą firmy Szynaka Meble, Iława na kilka dni stała się stolicą polskiego meblarstwa. W Centrum Wy­stawienniczym Szynaka odbyła się kolejna edycja Targów Part­nerskich Producentów Mebli, które zorganizowała Grupa Meblowa Szynaka wraz z part­nerami. Do Iławy, jak co roku, zjechał świat meblarski nie tylko z Polski, ale też z Europy, i innych części świata, żeby zobaczyć, co ma do za­oferowania kreator światowego designu, jeden z wiodących producentów mebli w kraju i na świecie, jakim jest dziś firma Szynaka Meble. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz imprez branżowych, przyciągając z roku na rok rzesze gości z kraju i zagranicy. Meble prezentowane na iławskich tar­gach od lat wyznaczają nowe kierunki wzornicze na świato­wych rynkach meblowych.

- Nasz asortyment to kilka tysięcy wzorów. Każdy z zakładów ma swoją specyfikę i wytwarza inny rodzaj produktów dostosowany do potrzeb, kultury i wymogów klientów z całego świata. Wysoka frekwen­cja gości, którzy co roku odwiedzają nasze targi, świadczy o nieustannie rosną­cym zainteresowaniu naszymi meblami. Cieszę się, że wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi, naszymi przyjaciółmi budujemy pozycję polskiego meblarstwa na świecie. Organizowane przez nas Targi Partnerskie Producentów Mebli mają rodzinny charakter, co podkreśla panująca podczas nich atmosfera i obecność innych firm z branży meblowej. Tu mamy więcej czasu na rozmowy z klientami i zacieśnianie więzi biznesowych, dzięki czemu te spotkania są o wiele efektywniejsze— dodaje prezes Szy­naka. — Po upadku targów meblowych w Ostródzie wzięliśmy na siebie wielką odpowiedzialność kontynuowania pięknej, kilkudziesięcioletniej tradycji organizowania największej w tej części kraju imprezy targowej branży meblowej. Rozpoczynaliśmy na targach w Ostródzie, później równolegle organizowaliśmy nasze targi partnerskie i teraz przejęliśmy prym i od kilku lat jesteśmy kojarzeni w kraju i na świecie jako główny organizator jesiennych targów meblowych. Ogromne zainteresowanie klientów, wysoka frekwencja i zadowolenie gości z całego świata świadczą o tym, że podołaliśmy wyzwaniu i z każdą kolejną edycją Targi Partnerskie Producentów Mebli w Iławie będą się tylko rozwijać — mówi prezes Jan Szynaka.

Targi w Iławie zajmują klu­czowe miejsce w kalendarzu branży meblarskiej, a obec­ność na nich to wręcz bizneso­wy obowiązek. Tu jest czas na oglądanie, na rozmowy handlowe i czer­panie inspiracji. Meble firmy Szynaka odzwierciedlają naj­nowsze trendy w dziedzinie designu, które prezentujemy klientom w naszych salonach meblowych — wspólnie podkreślali obecni na targach partnerzy biznesowi firmy Szynaka Meble.

Wszystko wskazuje na to, że Targi Partnerskie Producentów Mebli przez lata stały się jedną z najważniejszych imprez branży meblowej w kraju i najważniejszą w regionie Warmii i Mazur. To wielka promocja miasta Iławy i całego województwa na świecie. Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. To świetna perspektywa dla producentów z branży meblowej i właścicieli salonów meblowych, którzy szukają prestiżowych imprez wystawienniczych, na których mogą się spotkać i wspólnie rozmawiać o priorytetach, nowoczesnym designie i produktach branży. Dziś Targi Partnerskie Producentów Mebli otwierają przed wieloma firmami nowe możliwości rozwoju i zdobywania międzynarodowych rynków zbytu. Strategiczne położenie Iławy w południowo - zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego gwarantuje doskonałą dostępność komunikacyjną. To w Iławie krzyżują się główne węzły komunikacji kolejowej, gwarantujące bezpośrednie połączenia nawet z najodleglejszymi miastami kraju. Bezpośrednie sąsiedztwo trasy krajowej nr 16, łączącej granicę Polski z autostradą A1 czy drogą ekspresową S7 pozwala na szybki i komfortowy dojazd gości z całej Polski.
– Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby w przyszłym roku dołączyć do grona współwystawców i zaprezentować swoją ofertę podczas największej na Warmii i Mazurach imprezie branżowej. Z uwagi na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, jesteśmy otwarci na rozmowy i wykazujemy swoją gotowość aby otworzyć przestrzeń wystawienniczą przed firmami, które szukają w tej części Polski dla siebie i swoich produktów skutecznego narzędzia promocyjno-marketingowego – podsumowuje prezes Jan Szynaka.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5