Koncert z okazji Odzyskania Niepodległości [zdjęcia]

2017-11-17 12:58:56(ost. akt: 2017-11-17 10:49:06)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

Do programu obchodów święta Odzyskania Niepodległości wpisał się również koncert w wykonaniu nauczycieli instrumentalistów ze PSM I st. im. Arno Kanta w Działdowie.
Na zaproszenie burmistrza miasta Grzegorza Mrowińskiego - 13 listopada, godz. 18.00 - muzycy wystąpili w Miejskim Domu Kultury. W wypełnionej do ostatniego miejsca widowni - popłynęła muzyka patriotyczna. Widzowie usłyszeli utwory polskich kompozytorów: H.Wieniawskiego, F. Chopina, L. Różyckiego i zagranicznych: F. Schuberta, G. Faure'a, W.Peterson-Bergera,S.Bacha, przeplatane pieśniami w wykonaniu Michała Gogolewskiego z PSM I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.

Wystąpili: Judyta Kwiatkowska - flet, Anna Gwarda, Teresa Gadomska, Tadeusz Hoffmann, Krzysztof Łukaszewski, Wojciech Szymański - fortepian, Zbigniew Ciucias - skrzypce, Piotr Kutner - wiolonczela, Andrzej Józefów, Piotr Nowakowski - gitara. Koncert prowadził Zbigniew Ciucias.

Koncerty wpisały się na stałe w życie kulturalne miasta. Mają swoich słuchaczy i wzbudzają niezmiennie zachwyt. Następny koncert - Kolęd i Pastorałek- w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej będzie można wysłuchać w grudniu.

Jadwiga Smółka
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5