Kto nie zdjął nogi z gazu, zapłacił mandat

2017-07-18 16:30:00 (ost. akt: 2017-07-18 15:31:00)

Autor zdjęcia: policja

W ostatni weekend policjanci z całej Polski uczestniczyli w działaniach prędkość. Również funkcjonariusze z powiatu włączyli się w akcję, dokonując pomiaru prędkości pojazdów poruszających się po naszych drogach.
— Niestety w wielu przypadkach zbyt „ciężka noga” kierowcy skłaniała go do łamania obowiązujących przepisów. W najlepszym przypadku spotkanie z policją zakończyło się pouczeniem lub mandatem karnym. Gorzej jeśli nadmierna prędkość na drodze stałaby się przyczyną ludzkiej tragedii — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka.
W działaniach w powiecie działdowskim, w dniach 14-16 lipca brało udział 21 policjantów ruchu drogowego. Łącznie skontrolowano 110 pojazdów, z czego w 67 przypadkach ujawniono przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli 60 mandatów karnych za nieprzestrzeganie przepisów związanych z ograniczeniem prędkości, w tym głównie dotyczących przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym. W tych dniach nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pojazdami, których przyczyną była niewłaściwa prędkość.
— Należy pamiętać, że nadmierna prędkość obok nietrzeźwości jest często przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pojazdami, dlatego policja apeluje o stosowanie się do przepisów dotyczących ograniczenia prędkości i właściwe zachowanie na drodze — dodaje oficer prasowy. — Ładna pogoda, sucha nawierzchnia i sprzyjające warunki na drodze nie powinny stanowić zachęty do zwiększania prędkości podczas jazdy samochodem, bo wbrew powszechnemu przekonaniu, wszystkie te czynniki mogą okazać się zgubne w skutkach.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5