Konkurs recytatorski poezji niemieckojęzycznej

2014-04-24 23:50:25 (ost. akt: 2014-04-24 19:54:07)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W Zespole Szkół Nr 1 w Działdowie odbyła się już ósma edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej, zorganizowanego przez Edytę Wołejszo – nauczycielkę języka niemieckiego.
Do konkursu przystąpiło 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu działdowskiego. Uczestników oceniało jury w składzie: Barbara Wrońska (Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie), Beata Bera (Zespół Szkół Nr 2 w Działdowie) oraz Maria Demska (Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku). Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy obejmował recytację wiersza obowiązkowego pt. „Mondlicht” Theodor Storm. — Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wybrało piątkę finalistów, którzy w drugim etapie recytowali wybrany przez siebie wiersz o dowolnej tematyce — mówi Edyta Wołejszo. — Oceniano stopień trudności utworu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację oraz wymowę. Słodki poczęstunek ufundowany przez Piekarnię „Bułka z Masłem” umilił wszystkim oczekiwanie na wyniki.
Po naradzie komisja przyznała I miejsce Annie Niemiro z ZS Nr 1 Działdowo za wiersz „Heiden Röslein” Johann Wolfgang Goethe, II miejsce – Dominika Głowacka z LO Lidzbark za wiersz „Ohne Heimat” Friedrich Nietzsche , III miejsce zajęła Oktawia Jabłońska z ZS Nr 2 Działdowo za wiersz „Es ist Nacht” Christian Morgenstern, IV miejsce – Patrick Schade z ZS Nr 1 Działdowo za wiersz „Nachts” Joseph von Eichendorff, V miejsce – Mateusz Ługowski z ZS Nr 1 Działdowo za wiersz „Der Phönix” Heinrich Heine. Nagrody ufundowali: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie, Drogeria „Uroda”, wydawnictwa: WSiP, LektorKlett, Operon. Organizatorka serdecznie dziękuje za wszystkie nagrody.

oprac.mcz
ddzialdowo@gazetaolsztynska.plPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na dzialdowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5