Certyfikat i honorowy tytuł dla ZS w Księżym Dworze

2013-10-21 20:14:24 (ost. akt: 2013-10-21 18:16:14)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze otrzymał międzynarodowy certyfikat i honorowy tytuł „Eco – School – Zielona Flaga 2013”.
Powyższe wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za podejmowanie licznych przedsięwzięć przyrodniczo – ekologicznych oraz realizację Międzynarodowego Projektu „Szkoły dla Ekorozwoju”.
Zespół Szkół w Księżym Dworze podjął szereg działań w zakresach: „Zdrowe żywienie” i „Elektroodpady”. Szkoła również prowadziła całoroczny monitoring – ocenę wpływu funkcjonowania placówki na środowisko naturalne. Do realizacji Międzynarodowego Projektu na Rzecz Ekorozwoju została zaangażowana cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele środowiska lokalnego. Międzynarodowy tytuł nadawany jest placówkom oświatowym na całym świecie. W realizacje programu włączyły się 53 kraje z Europy, a także z Afryki i Oceanii. Międzynarodowy program oparty jest na systemie zarządzania środowiskowego (EMAS ISO 10001), jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez podejmowanie działań na rzecz efektywnego wykorzystywania energii i surowców oraz zrównoważonego gospodarowania odpadami w placówkach oświatowych oraz otoczeniu. Wręczenie certyfikatów wyróżnionym placówkom odbyło się w dniu 11.10.2013 r. w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju w Krakowie.

Koordynator: Kamila Leoniak


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5