To była piękna lekcja miłości

2013-10-19 09:25:37 (ost. akt: 2013-10-19 09:12:26)
Pani Anna Sztanga z Mikołajkiem w Gimnazjum nr 1 w Działdowie

Pani Anna Sztanga z Mikołajkiem w Gimnazjum nr 1 w Działdowie

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie obchodzono inaczej niż zwykle. A wszystko za sprawą pięknej inicjatywy młodzieży, która idąc za głosem serca, postanowiła pieniądze przeznaczone na kwiaty dla nauczycieli przekazać na konto Mikołaja Sztangi.
„Mikołaj ma 3 latka i w przyszłości chciałby chodzić do szkoły. Jednak zanim usiądzie w szkolnej ławce musi przejść operację korygującą wadę serca. Koszt operacji wynosi 36.500 EUR” – tak rozpoczyna się apel zamieszczony na szkolnym profilu facebook-u. Informacja lotem błyskawicy dotarła do gimnazjalistów z Jedynki, którzy znani ze swojej wrażliwości, przekazali zebrane na kwiaty pieniądze na operację Mikołaja. W sumie zebrano 522 zł — informuje inicjator akcji, historyk Grzegorz Mrowiński.

Pamiątkowy czek i duże oklaski

Kiedy Samorząd Uczniowski podliczył zebrane pieniądze, byliśmy zaskoczeni. Liczyliśmy na 200, góra 300 złotych. Tymczasem nasi gimnazjaliści po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na los drugiego człowieka — mówi Wioletta Brzozowska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego.
Nauczyciele i młodzież zaprosili na apel Mikołaja z mamą. Tuż po rozpoczęciu głos zabrali członkowie samorządu uczniowskiego, którzy poinformowali obecnych o przebiegu zbiórki. Następnie uczennica klasy I d Julia Kamińska wręczyła mamie Mikołaja pamiątkowy czek.
Na wypełnionej po brzegi sali zapanowała kompletna cisza. Wzruszeni gimnazjaliści w skupieniu wysłuchali podziękowania mamy Mikołaja, po czym rozległy się gromkie brawa. — To była piękna lekcja miłości bliźniego. Lekcja, której scenariusza nie znajdziemy w żadnym podręczniku metodycznym — dodaje Grzegorz Mrowiński nauczyciel w Gimnazjum nr 1.

Podziękowania za trud i wysiłek

W dalszej części uroczystego apelu pracownikom oświaty złożono podziękowania za trud i wysiłek, włożony w wychowywanie młodzieży na mądrych i dobrych ludzi. Nagrody Burmistrza Miasta Działdowa Bronisława Mazurkiewicza otrzymali dyrektor szkoły Jarosław Zwierz i wicedyrektor Bożena Górna. Nagrody dyrektora wręczono: Jolancie Cierkowskiej (nauczycielce j. polskiego), Mirosławie Graszk-Grabowskiej (biologia), Annie Karpa (wychowanie fizyczne), Elżbiecie Kańczewskiej (religia i edukacja dla bezpieczeństwa), Marzenie Stryjek (matematyka) i Dariuszowi Piotrowiczowi (historia i wiedza o społeczeństwie). 14 października to święto wszystkich pracowników oświaty. Wśród wyróżnionych pracowników administracji i obsługi znaleźli się: Katarzyna Jarzynka, Mariola Majeran, Grażyna Szczepaniak, Jagna Wiśniewska, Barbara Draszkiewicz, Barbara Małachowska, Beata Malicka i Roman Mroczkowski.

W części artystycznej gimnazjaliści wyrazili swoją wdzięczność recytując poezję i prozę, tańcząc, śpiewając piosenki i wykonując utwory muzyczne. Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie młodzież życzyła nauczycielom wielu dobrych dni w życiu zawodowym i osobistym, pogody ducha i satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzeniom gimnazjalistów towarzyszył ciepły, szczery i życzliwy uśmiech, który zastąpił tradycyjny kwiatek.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzic #1222918 | 82.160.*.* 19 paź 2013 15:45

  Szacun

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Asiula #1222719 | 78.31.*.* 19 paź 2013 10:27

  Tradycyjnie nasze nazwisko pomylone- Barbara Machałowska a nie Małachowska...

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lob #1222696 | 188.108.*.* 19 paź 2013 09:53

   No,i mozna inaczej!Czy ludzie pracujacy w innych zawodach dostaja kwiaty?Kiedy sie skonczy ten komunistyczny przezytek by tak rozpieszczac tych leni? W jakim innym kraju Europy pensum nauczycielskie jest tak iskie jak w Polsce? Toz to skandal!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5