Dzieci poznały herb Działdowa

2013-10-18 12:54:26 (ost. akt: 2013-10-18 12:56:32)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Jana Brzechwy w Działdowie odwiedził historyk Marian Odachowski, który opowiedział dzieciom o herbie naszego miasta.
Dzisiaj (18 października) w ramach zajęć z edukacji regionalnej, zorganizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Działdowie, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 spotkały się z historykiem panem Marianem Odachowskim.

— W spotkaniu uczestniczyło 87 dzieci. Tematem spotkania był herb Działdowa. Pan Marian Odachowski opowiedział przedszkolakom o symbolach widocznych na herbie oraz o postaci św. Katarzyny Aleksandryjskiej i jej życiu — mówi pani Magdalena Ciecierska, z Miejskiej Biblioteki Publicznej. — Dzieci mogły również zobaczyć z bliska oraz dotknąć słynnej "Katarzynki" (rzeźby, która jest wręczana zasłużonym osobom dla Działdowa), której laureatem jest m.in. właśnie Marian Odachowski (2008).

Dzieci ułożyły z puzzli herb Działdowa oraz pokolorowały go. Spotkanie zakończono pamiątkowym zdjęciem oraz podziękowaniami dla gościa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5