Gimnazjaliści z Jedynki edukują się na Uniwersytecie

2013-10-15 22:20:45 (ost. akt: 2013-10-16 10:42:58)

Autor zdjęcia: Grzegorz Mrowiński

Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie od lat osiąga bardzo wysokie wyniki dydaktyczne i wychowawcze. - Jak to robicie? - pytają z zainteresowaniem rodzice. Dobrych pomysłów się nie zdradza. Dlatego odpowiadamy krótko: „Najlepszą inwestycją w edukację jest oddanie dzieci do Jedynki!”
W Gimnazjum nr 1 w ostatnich latach wypracowano nowatorskie metody zdobywania wiedzy. Pewną tradycją szkoły stało się odkrywanie cudów nauki razem z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pod koniec września blisko 40% naszych gimnazjalistów wyjechało do Olsztyna, by uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych dla młodzieży w ramach „Nocy Naukowców”.

Uczniowie na miejscu przekonali się, jak pasjonujące mogą być badania naukowe. Ekscytujące pokazy, nietuzinkowe eksperymenty, gry i zabawy – to tylko nieliczne atrakcje przygotowane dla młodzieży. Zabawa z ciekłym azotem oraz „fizyczne emocje” dostarczały wielu pozytywnych impulsów.

Młodzież nie tylko słuchała i obserwowała, ale wspólnie z wykładowcami i studentami wykonywała doświadczenia. Równie zajmujące okazały się zajęcia z chemii i biologii: „mleko w oczach młodego chemika”, „w pracowni histologa”. W sali wykładowczej uczniowie chętnie wysłuchali filozoficznych rozwiązań: „It from bit”- czyli wszechświat zrobiony z bitów informacji.

Jak pobyt w Olsztynie ocenili gimnazjaliści? „Było świetnie-kroiliśmy mózg, bawiliśmy się ciekłym azotem, wykonywaliśmy fizyczne doświadczenia. Każdy mógł spróbować własnych sił i pobudzić swoją wyobraźnię. Widzieliśmy wystawy egzotycznych motyli, oglądaliśmy rozmaite muszle” – mówi Zuzanna. „Super wycieczka!!! Za rok znowu ty przyjedziemy” - dodaje Kamil.

Szukanie odpowiedzi na intrygujące pytania, ciekawe formy zajęć, warsztaty, doświadczenia, prezentacje multimedialne powodują, że z roku na rok zainteresowanie wyjazdem rośnie. 12 godzin nauki mija niepostrzeżenie. W tym czasie gimnazjaliści nie tylko się uczą nowych rzeczy, ale co najważniejsze rozbudzają w sobie pasje do poznawania i analizowania otaczającego ich świata.

Wyjazd gimnazjalistów zorganizowali nauczyciele: Bożena Górna, Mirosława Graszk-Grabowska, Anna Karpa, Elżbieta Kańczewska, Małgorzata Mroczek i Andrzej Tomporowski.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na dzialdowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mrowinski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5