Zwierzęta i języki nie są nam obce

2013-10-15 13:08:14 (ost. akt: 2013-10-15 10:32:46)

Autor zdjęcia: Ewa Elbruda

Po zakończeniu dwurocznego programu Comenius w SP4, nadszedł czas na starszych uczniów. II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie od września 2013 roku przystąpiło do projektu ‘Developing Empathy for animals’, czyli „Rozwijanie empatii wobec zwierząt”, w ramach programu europejskiego ‘Comenius’.
Szkoła będzie realizowała zadania programowe wspólnie z Litwą, Bułgarią, Niemcami, Wielką Brytanią i Turcją, która pełni rolę koordynatora projektu. Projekt będzie trwał do czerwca 2015 roku. Szczegółowe formy pracy zostaną ustalone na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się na początku listopada w Cardiff. II LO prawdopodobnie będzie drugim gospodarzem spotkań partnerskich krajów. Koordynatorami projektu w II LO zostały nauczycielki języka angielskiego pani Magdalena Kozion i pani Monika Bourdon.

Pierwszym działaniem mającym na celu wyczulenie społeczności szkoły na problem traktowania zwierząt w Polsce i krajach partnerskich były obchody Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji 4 października młodzież, pod czujnym okiem pana Jacka Karaszewskiego, przygotowała audycję na temat praw zwierząt w Polsce i kwestii ich respektowania. Uczniowie II LO wysłuchali jej przez szkolny radiowęzeł. Młodzież przygotowała też wystawę tematyczną, którą społeczność szkolna mogła oglądać na holu szkoły.

Wszystkie działania w ramach projektu na bieżąco konsultowano z dyrekcją szkoły.

Ewa Elbruda

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5