Uczniowie Gimnazjum nr 2 wśród laureatów konkursu „Moja bezpieczna szkoła”

2013-10-10 09:44:14 (ost. akt: 2013-10-10 09:48:09)
Gimnazjum nr 2 w Działdowie

Gimnazjum nr 2 w Działdowie

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie jako Szkoła Promująca Zdrowie, popiera i chętnie angażuje się we wszelkie inicjatywy zmierzające ku propagowaniu zdrowego stylu życia w wielu jego aspektach.
25 września reprezentacja szkoły wzięła udział w zorganizowanej przez Urząd Miasta Działdowo konferencji „Bezpieczna praca i nauka w szkole”, która dotyczyła warunków przebywania w szkole zarówno w odniesieniu do uczniów, jak i nauczycieli.

Podczas tego spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego, pt.: „Moja bezpieczna szkoła”, w którym brali udział uczniowie szkół z najbliższego środowiska. Należy zaakcentować, że w pracach naszych „młodych artystów” widoczny był brak akceptacji dla ryzykownych zachowań podejmowanych przez rówieśników i ogromna świadomość niebezpieczeństw, które z nich wynikają. Z trójki uczniów reprezentujących Gimnazjum nr 2 wszyscy otrzymali nagrody.

Najciekawszą pracę w kategorii szkół gimnazjalnych wykonała uczennica klasy I e – Maria Spychalska. Prace Pauliny Roguszczak i Mateusza Merdalskiego z kl. II b zostały wyróżnione.

Jak na Szkołę Promującą Zdrowie przystało uczniowie Gimnazjum nr 2 zwrócili uwagę na potrzebę promowania zdrowego stylu zycia oraz działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w szkole.

nadesłała Elżbieta Zakrzewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ED #1216013 | 79.191.*.* 11 paź 2013 09:51

    Widzę, że szkoła intensywnie się promuje - "bezpieczna szkoła", konkursy, inicjatywy - to niechybnie prowadzi do wniosku, że w nie dzieje się tam najlepiej. A nawet można postawić tezę, że dzieje się tam źle - szczególnie pod względem bezpieczeństwa. Niestety to już reguła, często tam, gdzie działy się bardzo złe rzeczy, na budynku wisiała tabliczka "szkoła z klasą", "bezpieczna szkoła", itd. A zatem jeszcze o szkole usłyszymy. W mediach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5