Gimnazjum nr 1 w Działdowie wyróżnione po raz kolejny

2013-09-29 12:11:12 (ost. akt: 2013-09-29 10:49:38)

Autor zdjęcia: nadesłał Grzegorz Mrowiński

Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach działdowskiej Jedynki, której korytarze zdobią liczne trofea, dyplomy i certyfikaty. Tym razem przy wejściu do szkoły zawisła tablica, informująca o otrzymaniu wyjątkowego tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów”. Te prestiżowe wyróżnienie nadawane jest szkołom, które szczególnie przyczyniają się do odkrywania, promowania i wspierania uzdolnionej młodzieży.
Działdowska Jedynka znana jest w środowisku ze swojego indywidualnego podejścia do potrzeb edukacyjnych każdego ucznia. W szkole obok zajęć obowiązkowych prowadzone są liczne zajęcia dodatkowe pozwalające rozwijać młodzieży swoje talenty i pasje. Nauczyciele są do dyspozycji młodzieży również w godzinach popołudniowych. Wypracowane w ostatnich latach metody pracy z uczniem zdolnym dziś owocują licznymi sukcesami.

– Wychowankowie naszej szkoły wielokrotnie byli laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych, recytatorskich, literackich i sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Osiągamy także sukcesy w konkursach ogólnopolskich – mówi dyrektor szkoły Jarosław Zwierz.

Słowa dyrektora potwierdzają dane statystyczne. Jedynka ma jeden z najwyższych w województwie wskaźnik laureatów i finalistów wynoszący prawie 10 %. A szkoła nie składa się z samych zdolnych uczniów. Nie mniej w ostatnich latach systematycznie przybywa szkole sukcesów. By je osiągać nie wystarczy sam talent. Potrzeba jeszcze go odkryć, a potem rozwijać i promować. Pomaga w tym pasja i niegasnący zapał pedagogiczny nauczycieli.

– Wyróżnienie motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania. Również w tym roku szkolnym dla naszych gimnazjalistów zorganizowaliśmy szereg zajęć wspomagających i rozwijających ich zdolności. Już teraz planujemy wyjazdy edukacyjne, ćwiczenia i eksperymenty, spotkania z ciekawymi ludźmi, projekty edukacyjne. Zdobywanie wiedzy to nie tylko wysiłek i ciężka praca. To przede wszystkim wielka przygoda – dodaje dyrektor Jarosław Zwierz.

Tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” nadawany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Otrzymało go 1877 szkół w całym kraju. Na mapie województwa warmińsko-mazurskim możemy znaleźć tylko 70 wyróżnionych placówek, w tym z powiatu działdowskiego m.in. Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły.

Grzegorz Mrowiński

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ala #1208499 | 77.252.*.* 1 paź 2013 11:58

  to tylko zwykla promocja jak przedszkole na grunwaldzkiej

  odpowiedz na ten komentarz

 2. promotor #1207542 | 83.24.*.* 30 wrz 2013 00:20

  zwierz się promuje bo mu szkółkę zlikwidują he he

  odpowiedz na ten komentarz

 3. natka #1207439 | 83.24.*.* 29 wrz 2013 20:08

  GIM 2 otrzymało to wyróżnienie już 3 lata temu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5