Gimnazjum nr 2 bierze udział w programie pilotażowym - Ogólnopolska akcja edukacyjna "WF z Klasą"

2013-09-07 09:36:49 (ost. akt: 2013-09-07 09:53:15)

Autor zdjęcia: Archiwum Zdzisława Ziółkowskiego

W Warszawie w dniu 4 września w siedzibie AGORY odbyła się konferencja pod tytułem "Najważniejsza lekcja w szkole?" inaugurująca ogólnopolski program " WF z Klasą".
Gośćmi konferencji byli - Pani Ministra Sportu i Turystyki Joanna Mucha, Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyna Szumilas, Centrum Edukacji Obywatelskiej reprezentowała Pani wiceprezes Alicja Pacewicz, portal sport.pl Pani Marlena Jezierska, AWF Warszawa reprezentował Pan Janusz Dobosz doktor nauk o kulturze fizycznej, Gazetę Wyborczą Wojciech Fusek, a sportowców złoty medalista olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski, a całość prowadził dziennikarz Piotr Pacewicz.

Nie zabrakło na tej konferencji przedstawicieli Gimnazjum nr 2 w Działdowie - nauczycieli wychowania fizycznego Marii Szczypińskiej, Aliny Tabaki i Zdzisława Ziółkowskiego, którzy przybyli na zaproszenie organizatorów jako szkoła jedna ze 150 w Polsce zakwalifikowanych do tego programu. "WF z Klasą" jest akcją edukacyjną organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, która ma ożywić aktywność fizyczną dzieci i młodzieży i odwrócić negatywne trendy zdrowotne, w tym spadek sprawności fizycznej.

Główne cele programu to m.in. zwiększenie aktywności uczniów i uczennic na lekcjach WF-u, pomoc nauczycielom w opracowaniu innowacyjnych programów, podniesienie prestiżu zawodu nauczycieli WF, wzmocnienie funkcji wychowawczych aktywności sportowej i rekreacyjnej, uświadomienie Polakom, jak poważne są zagrożenia związane ze spadkiem sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Szkoły uczestniczące w programie, ale i nie tylko organizują SOS /Sportowy Okrągły Stół/ szkolną debatę udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz zadania do wyboru takie jak LAS /Lokalne Akcje Sportowe/, szkolny pilotaż OTS /Ogólnopolskiego Testu Sprawności/.

Przedstawiciele Gimnazjum nr 2 już na konferencji do SOS-u, którego debatę zaplanowano na koniec października zaprosili Szymona Ziółkowskiego /wstępnie wyraził akces/oraz obecną na konferencji olimpijkę Panią Grażynę Rabsztyn. Wstępnie uzgodniono z Polskim Komitetem Olimpijskim, że na debatę i inne atrakcje przybędą inni medaliści olimpijscy.
W kuluarach rozmawialiśmy z Paniami Ministrami Joanną Muchą i Krystyną Szumilas, a furorę robiły oryginalne piłki baseballowe podarowane Paniom przez baseballistów działdowskiej "dwójki".

Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane szkoły nie tylko z Działdowa i powiatu, ale i województwa oraz na debatę "WF z Klasą".

Koordynator Programu Zdzisław Ziółkowski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. toć #1192215 | 82.160.*.* 7 wrz 2013 15:55

  To Mucha

  odpowiedz na ten komentarz

 2. skadal #1192119 | 82.160.*.* 7 wrz 2013 11:33

  Rozmowa z Krystyna Szumilas nie jest powodem do dumy. To najgorszy minister oświaty w historii III RP

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5