Kopernik by się nie powstydził

2013-07-10 10:58:33 (ost. akt: 2013-07-10 11:00:46)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Gimnazjaliści z Jedynki po raz kolejny pokazali, że nauka fizyki i astronomii nie jest tak trudna, jak się powszechnie uważa. Na finiszu mijającego roku szkolnego młodzi fizycy odnieśli jeszcze jeden sukces. 21 czerwca 2013 roku ogłoszono nazwiska uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego konkursu astronomicznego.
Łącznie zakwalifikowało się 34 uczniów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Z Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie zakwalifikowało się aż 11 uczniów, co stanowi prawie 30% wszystkich finalistów.

— Było to dla nich duże doświadczenie, zwłaszcza, że większość z nich to uczniowie klas pierwszych – mówi Andrzej Tomporowski, nauczyciel fizyki i opiekun finalistów. Cieszy fakt, że w Jedynce jest duże zainteresowanie astronomią wśród młodzieży – dodaje po chwili.

Działdowską Jedynkę reprezentowali: Katarzyna Jastrzębska, Stella Grodzicka, Weronika Spychalska, Kaja Gołebiowska, Manuela Popielarczyk, Sylwia Sadłowska, Kamil Karczewski, Aleksandra Karpińska, Kamil Leliwa, Joanna Obrębska i Natalia Popowicz,

Nasza redakcja serdecznie gratuluje gimnazjalistom i życzy im miłych wakacji.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5