Gimnazjaliści z Jedynki odpoczywali w tropikalnych klimatach

2013-06-13 14:34:33 (ost. akt: 2013-06-13 14:20:07)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Berlina i na "tropikalną wyspę".
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Berlina, zapoznanie się z historią i kulturą miasta oraz kontakt z żywym językiem — opowiada germanistka i organizatorka wycieczki Aneta Wojsyk-Cepowicz. — W czasie wycieczki gimnazjaliści odpoczywali w największym parku rozrywki w Niemczech. Należało się im to, po ciężkiej pracy w mijającym roku szkolnym.

Pierwszego dnia młodzież zwiedzała stolicę: Bramę Brandenburską, Reichstag – siedzibę parlamentu, ulicę Unter den Linden, Pergamon Museum, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa oraz wiele innych zabytków. Kolejny dzień przyniósł również wiele wrażeń. Uczniowie relaksowali się w Tropikal Islands (wyspie tropikalnej), która jest potężnym kompleksem aqua parku z tropikalną scenerią i roślinnością. Do dyspozycji uczniów były liczne atrakcje, m.in. baseny, zjeżdżalnie, wodospady.

— Wrażenia z tej wspaniałej wycieczki pozostaną w naszej pamięci na długo — mówią nauczyciele: Ewa Ulatowska i Szymon Michalski.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5