To była niezapomniana wycieczka


2013-06-04 08:05:11 (ost. akt: 2013-06-12 13:48:52)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Tygodniowa wycieczka gimnazjalistów w Spremberg to czas niezapomnianych wrażeń, atrakcji, dobrej zabawy i praktycznej nauki języka niemieckiego.
Uczniowie i nauczyciele (grupa 21 osób z Gimnazjum nr 1 w Działdowie) mieli okazję poszerzyć wcześniej nawiązane kontakty oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc — mówi Aneta Wojsyk-Cepowicz, germanistka i organizatorka wymiany. — Po przyjeździe zostaliśmy przyjęci przekąskami własnoręcznie przygotowanymi przez niemieckich uczniów i relaksowaliśmy się po długiej podróży na kręgielni. Następnego dnia wspólnie odwiedziliśmy elektrownię Schwarze Pumpe, fabrykę czekolady Felicitas. Braliśmy też udział w spływie po rzece Spree i podziwialiśmy naturę w Spreewald oraz bawiliśmy się po pełnym wrażeń dniu w Aquaparku w towarzystwie pingwinów. Był też czas na projekty i poznawania partnerskiej szkoły. Uczniowie integrowali się też podczas dyskoteki, nauki tańca, pieczenia pizzy i malowania figurek w czasie zajęć kreatywnego myślenia.

— Organizacja takiej wymiany wymaga dużo pracy i zaangażowania zarówno ze strony nauczycieli, uczniów i rodziców. Jednak zadowolenie i uśmiech na twarzach wszystkich uczestników rekompensują włożony trud — mówi Małgorzata Powodzińska, germanistka i organizatorka wymiany. — To przedsięwzięcie nie zostałoby zorganizowane bez wsparcia finansowego rodziców i instytucji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. — Z pewnością pobyt uczniów w Niemczech zmotywował polskich uczestników do doskonalenia umiejętności językowych oraz zwalczania stereotypów — podsumowały organizatorki.


oprac.mcz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5