"Turniej wiedzy o ziemi działdowskiej" w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Działdowie

2013-06-05 10:40:02 (ost. akt: 2013-06-05 10:34:52)

Autor zdjęcia: nadesłał Łukasz Prokopowicz

W Przedszkolu Miejskim nr 4 w Działdowie odbył się "Turniej wiedzy o ziemi działdowskiej" Turniej ten zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Miasta Działdowo - Bronisława Mazurkiewicza. Zdjęcia.
Wybrane dwuosobowe zespoły dzieci z pięciu starszych grup przedszkolnych i zerowych brały udział w różnorodnych konkurencjach, pozostałe dzieci, także z młodszych grup dzielnie im kibicowały i dopingowały okrzykami, śpiewem i gestami.

Dzieci wykazały się dużą znajomością Działdowa, znały godło, flagę, zabytki, a także współczesną zabudowę i miejsca wypoczynku i rekreacji. Znały odpowiedzi na wszystkie, nawet trudne pytania.

Turniej zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Lidia Krawczyk, Dominika Kubieńska i Aleksandra Kańkowska. Pomysł turnieju zrodził się podczas pisania rocznego planu pracy na temat "Działdowo-moja mała Ojczyzna" i okazał się świetnym sprawdzianem wiedzy przedszkolaków na temat znajomości swojego miasta oraz pogłębił uczucia miłości i patriotyzmu do miejsca urodzenia, mieszkania, życia o czym przekonało się Jury w składzie: Burmistrz Miasta - Bronisław Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta i Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej - Andrzej Odachowski i Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 - Ewa Brzozowska.

Wspólne zabawy przy muzyce wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój, a nagrody ufundowane przez Burmistrza i panią Dyrektor sprawiły wszystkim uczestnikom ogromną radość. Turniej zbiegł się z obchodami Dnia Dziecka nie zabrakło więc też słodyczy, napojów, no i oczywiście cukrowej waty...

nadesłał Łukasz Prokopowicz


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. działdowiak #1104583 | 82.160.*.* 5 cze 2013 15:24

  Panie redaktorze z gazetki. Jaki Andrzej? Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Działdowskiej nazywa się pan Marian Odachowski

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. działdowianka #1104498 | 79.188.*.* 5 cze 2013 13:46

   od kiedy Działdowo ma własne godło???????????????????????????

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5