Chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Działdowie wygrali wojewódzkie Coca-Cola Cup 2013

2013-06-02 21:42:36 (ost. akt: 2013-06-02 21:14:08)

Autor zdjęcia: organizator

Reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Działdowie po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonali po serii rzutów karnych 3:2 Gimnazjum nr 12 w Olsztynie.
W słoneczne sobotnie popołudnie gimnazjaliści z województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowali o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich.

Spośród szesnastu drużyn męskich i ośmiu żeńskich, które zakwalifikowały się do tego etapu, najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Działdowie, którzy po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonali dopiero po serii rzutów karnych 3:2 Gimnazjum nr 12 w Olsztynie.

Za najlepszego bramkarza uznano golkipera srebrnego medalisty – Kamila Banasiaka, natomiast najwięcej goli w turnieju strzelił zdobywca czwartego miejsca - Dariusz Cekała z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie.

Do rozgrywek przystąpiło też osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie. Na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum w Olsztynku.

Zwycięzcy finału wojewódzkiego w Olsztynie będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się już 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie.
Aktualne wyniki i najnowsze informacje o turnieju można znaleźć na stronie www.cocacolacup.pl i turniejowym profilu na Facebooku.