Język niemiecki da się lubić

2013-03-22 12:05:47 (ost. akt: 2013-03-22 08:30:53)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Gimnazjum nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie odbył się po raz pierwszy konkurs z języka niemieckiego, przygotowany specjalnie dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. 

Do turnieju zgłosiły się dwie szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie.

— Konkurs został zorganizowany przez młodzież gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego. Uczniowie klasy Ic Gimnazjum postanowili zmotywować do doskonalenia umiejętności językowych swoich młodszych kolegów i przygotowali dla nich zadania konkursowe — mówi germanistka Aneta Wojsyk-Cepowicz. — Turniej ten miał także pomóc w rozbudzaniu zainteresowań językiem niemieckim oraz przybliżyć sympatyczną atmosferą panującą w naszej szkole.

Uczestnicy konkursu rozwiązali test zawierający: zadania na czytanie ze zrozumieniem i zadania gramatyczno-leksykalne, w całości przygotowane przez gimnazjalistów. Po zakończeniu części pisemnej czekały na nich gry i zabawy językowe. Zarówno organizatorzy jaki i uczestnicy spędzili wspólnie czas nie tylko na nauce, ale również na zabawie.

— Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z budynkiem szkoły, nauczycielami oraz obyczajami i tradycjami panującymi w naszym Gimnazjum — dodaje pani Aneta.

Spośród 14 uczestników najlepsi okazali się Krzysztof Małek SP3 – I miejsce, Katarzyna Dudzińska SP3 – II miejsce oraz Katarzyna Klocek SP4 – III miejsce. Na wszystkich uczestników czekały nagrody oraz dyplomy. Organizatorami konkursu byli uczniowie klasy Ic Gimnazjum nr 1: Weronika Spychalska, Natalia Radzymińska, Julia Ziajka, Patrycja Lech oraz Kamil Ulatowski pod opieką nauczycielki języka niemieckiego pani Anety Wojsyk-Cepowicz.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5