Już kolejny raz poezja w języku angielskim zagościła w II LO

2013-03-05 18:32:01 (ost. akt: 2013-03-05 18:37:42)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Dzisiaj (5 marca) w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla szkół ponadgimnazjalnych.
Jest to kolejna, coroczna inicjatywa II Liceum Ogólnokształcącego mająca na celu propagowanie mody na uczenie się języków obcych, sięgania po wiersze angielskich autorów i wspieranie młodzieży w prezentowaniu swoich osiągnięć. Nasze zaproszenie przyjęły: Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, Zespół Szkół Zawodowych w Działdowie, Zespół Szkół w Gródkach .
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: w I etapie uczniowie prezentowali wiersz Williama Wordsworth’a pod tytułem „Lines Written in Early Spring”. Po tej części jury w składzie po jednym nauczycielu-jurorze z każdej ze szkół wyłoniło laureatów drugiego etapu. W drugiej części konkursu uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie wiersz w języku angielskim. Przy ocenie uczestników brano pod uwagę: stopień trudności i opanowanie wiersza, poprawność językową, interpretację i walory artystyczne.

Laureatami VI edycji konkursu zostali:
I miejsce: Paulina Jarzynka, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie
II miejsce: Ewelina Ziajka, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie
III miejsce: Jowita Prószyńska Zespół Szkół Zawodowych w Działdowie
wyróżnienia: Paweł Orłowski I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie
Klaudia Kras, II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II
w Działdowie

Nagrody w konkursie ufundowali: wydawnictwo Oxford i Pearson Longman, Hurtowania Elektryczna "Amper”, Urząd Miasta Działdowo, Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” Sp z o. o. w Działdowie.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Szkoły Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II Wiesławowi Smereczyńskiemu za coroczne wspieranie idei konkursu i stworzenie warunków do jego przeprowadzenia.
Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację konkursu.

Organizatorzy: Monika Bourdon, Magdalena Kozion, Marta Kowalska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5