Niebieskie Igrzyska w Szkole Podstawowej w Rybnie!

2024-04-20 14:27:50(ost. akt: 2024-04-20 14:32:21)

Autor zdjęcia: SK

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku o godz. 16:00 salę sportową przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie opanowała radość, sportowa rywalizacja i duch olimpijski.
Imprezę otworzyli Wójt Gminy Rybno, Tomasz Węgrzynowski, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybnie, Elżbieta Mederska. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego wprowadzenia pochodnią olimpijską, którą z dumą niosł Rafał Sowiński. Organizacja wydarzenia była dopieszczona w najmniejszym szczególe, a za jej sprawny przebieg odpowiadały Barbara Gojtowska, Magdalena Sowińska oraz zaangażowani wolontariusze. Część sportowa składała się aż z 10 konkurencji, takich jak rzut woreczkiem do celu, kozłowanie piłką czy przejście po równoważni. Była to doskonała okazja dla dzieci do wykazania się umiejętnościami fizycznymi oraz umiejętnością współpracy zespołowej.

Po emocjonujących zmaganiach przyszedł czas na drugi etap igrzysk, czyli odegranie scenki udzielania pierwszej pomocy. To ważne i praktyczne umiejętności, które uczą dzieci, jak reagować w sytuacjach nagłych.


Scenka udzielania pierwszej pomocy została odegrana przez Rafała oraz Macieja Sowińskich, którzy wcielili się w role poszkodowanych, a ich ratownikami byli druhowie z OSP Hartowiec oraz PSP w Działdowie. To doskonały sposób na pokazanie dzieciom, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy innym oraz współpraca w sytuacjach kryzysowych.

Po wyczerpujących zawodach i emocjonującej scence udzielania pierwszej pomocy, uczestnicy mogli delektować się poczęstunkiem przygotowanym przez KGW ISKRA Hartowiec. A na koniec na każdego czekał pamiątkowy medal oraz dyplom, aby upamiętnić ich udział w tych wyjątkowych igrzyskach.

Nie zabrakło również miejsca na zabawę i wspólne fotografowanie się przy przygotowanej specjalnie ściance do zdjęć. Oprawą techniczną uroczystości zajął się Piotr Kornatowski, zapewniając, że wszystko odbyło się bez zakłóceń i zgodnie z planem.

Niebieskie Igrzyska w Szkole Podstawowej w Rybnie to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności sportowych, współpracy zespołowej oraz uczenia się ważnych życiowych umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5