Dodatkowa para rąk

2010-11-10 11:55:41 (ost. akt: 2010-11-10 11:57:59)
Nieskomplikowana budowa ścisków zapewnia dbałość o mocowane materiały i zmniejsza ryzyko ewentualnego przemieszczenia się elementów

Nieskomplikowana budowa ścisków zapewnia dbałość o mocowane materiały i zmniejsza ryzyko ewentualnego przemieszczenia się elementów

Autor zdjęcia: Lange Łukaszuk s.j.


Łączenie ruchomych elementów podczas montażu czy np. wstawianiu drzwi nie należy do najprostszych czynności. Różne wielkości oraz kształt łączonych części wymagają dużych umiejętności manualnych. Na rynku pojawiły się ściski jednoręczne, które ułatwią pracę i poprawią siłę mocowania poszczególnych elementów.

Ściski jednoręczne nie tylko pozwalają na samodzielne wykonanie niewielkich półek czy szafek, ale są także idealnymi pomocnikami w profesjonalnych zakładach stolarskich. Prosta konstrukcja ścisków, a także duża siła zacisku pozwala pracować z tym narzędziem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa para rąk.


Ściskanie i rozpieranie jedną ręką

Ściski umożliwiają szybkie i komfortowe zaciskanie i rozpieranie. Stalowa prowadnica gwarantuje wysoką siłę zacisku, a duża powierzchnia szczęk równomiernie rozkłada siłę. Wytrzymała i mocna konstrukcja narzędzia pozwala zaciskać poszczególne elementy z siłą nawet do 120 kg, a przesuwne zderzaki chronią mocowany przedmiot przed uszkodzeniami mechanicznymi i służą jako wspornik. Poszerzone szczęki zacisku dodatkowo pozwalają lepiej chwytać łączone elementy. Mocowany przedmiot dodatkowo jest chroniony przed kontaktem z szyną i ewentualnym uszkodzeniem przez ogranicznik odległości. Specjalnie wyprofilowany rowek krzyżowy umożliwia mocowanie okrągłych przedmiotów. Ogromną zaletą tych zacisków jest ich prosta przebudowa w rozpierak. Dzięki funkcjonalnej konstrukcji narzędzia wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by zdemontować szczęki i zmienić kierunek pracy urządzenia. W zależności od modelu zakres zacisków waha się od 150 do 915 mm, zakres rozpierania wynosi od 210 do 1175 mm.

Prosta konstrukcja i wygodna obsługa

Warto podkreślić, że ściski dają możliwość wykonania trwałego mocowania bez konieczności użycia dużej siły. Konstrukcja uchwytów ścisków została zoptymalizowana przez specjalistów z zakresu ergonomii, dzięki czemu zaciskanie i luzowanie narzędzia nie sprawia żadnych kłopotów. Firma Wolfcraft oferuje ścisk w pełni jednoręczny ze zintegrowaną funkcją tzw. „biegu wstecznego”. Co więcej, idealnie wyprofilowany uchwyt ścisku pozwala na komfortową obsługę w niemalże każdej sytuacji. Siła zacisku na poziomie 120 kg jest wystarczająca zarówno podczas pracy w profesjonalnym zakładzie, jak i tej wykonywanej w domu. W przypadku ścisków ręcznych ważna jest także prosta konstrukcja, która zapewni wygodę i łatwość obsługi.

MMS