Wielodzietna rodzina nie będzie mieszkać pod mostem

2014-01-08 13:47:43 (ost. akt: 2014-01-08 13:17:34)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rodzina z sześciorgiem dzieci z Dobrego Miasta nie trafi na bruk. Zamieszka w dawnym budynku szkolnym w Podleśnej. Władze miasta zaproponowały rodzinie ten lokal.
O Jerzym Piechocie z Dobrego Miasta i jego rodzinie pisaliśmy w "Reporterze Gazety Olsztyńskiej". Rodzina z sześciorgiem dzieci i siódmym w drodze znalazła się w bardzo trudnej sytuacji: groziła im wyprowadzka na bruk.

Przez ostatni rok mieszkali w wynajętym od osoby prywatnej dwupokojowym mieszkaniu w jednym z bloków w Dobrym Mieście. Za stancję płaciła gmina. Około 1400 zł miesięcznie. Bo ich samych nie było stać na opłaty.
Piechota od pół roku jest na zwolnieniu lekarskim. Rodzina żyje z jego chorobowego i zasiłku rodzinnego. W sumie mają na miesiąc około 1700 zł. To był jedyny taki przypadek w gminie, że koszty stancji w całości pokrywała opieka społeczna, choć pod pieczą ośrodka pomocy społecznej w Dobrym Mieście jest prawie 900 rodzin.

Właściciele mieszkania zajmowanego przez Piechotę i jego rodzinę od jakiegoś czasu przebywają w Irlandii. Teraz chcą sprzedać swój lokal. Piechota z rodziną musieli się wyprowadzić. Miał na to czas do Trzech Króli.

We wtorek władze Dobrego Miasta zaproponowały Piechocie przeprowadzkę do Podleśnej, do lokalu w byłej szkole. Mieszkają tam już dwie rodziny.

— Lokal ma ponad 50 metrów kwadratowych. Jest tam ubikacja, woda, będą grzejniki elektryczne — mówi Beata Harań, wiceburmistrz Dobrego Miasta. — To jedyny wolny lokal, jaki mieliśmy. W kolejce na mieszkania w gminie czeka 29 rodzin, w tym matka z pięciorgiem dzieci.

— Właśnie się przeprowadzamy — mówi Piechota. — Jestem zadowolony. Mamy dach nad głowa, pod most już nie pójdziemy. Wprawdzie nie ma tam łazienki, kuchenki do gotowania, ale gmina obiecuje, że do końca tygodnia zrobią tu remont. Będzie jakiś prysznic, dadzą kuchenkę, grzejniki elektryczne. Mam też dostać z MOPS farbę. Ściany sam pomaluję. Przez te kilka dni będziemy mieszkali u siostry.

am


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Chichi #1312968 | 176.97.*.* 1 lut 2014 14:37

  Witam was wszystkich Ja również nie rozumiem naszych władz miasta i państwa jesteśmy w 21 wieku nie jestem za zabraniem dzieci ale za tym by Tę Matkę wkońcu zaprowadzili do gina i założyli jej spirale a ojcu kazali isc do pracy jeżeli nie spełnią tych warunków to wtedy mogli by im zabrac ale naprawde mają warunki żeby sie umyć posprzatac i wgl a ta matka to wygląda jak by wody nie mieli .. poprostuu niech się wezmą za siebie !! to bedziemy bili brawo... a nie że ona mówi że będzuie rodzić dzieci bo kocha dzieci .. dużo ludzi je kocha ale racjonalnie rzeby miały lepiej od nas a nie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. mnak #1308016 | 37.30.*.* 27 sty 2014 19:17

  Skoro piszecie o tej rodzinie i z tego co wiem to każdy może się wypowiadać na ten temat to dlaczego są komentarze usunięte ?? B co bo rodzina sobie nie życzy ? To po jakiego ch*ja rozgłośnili tą sprawę ? Miasto jest małe każdy się praktycznie z każdym zna ! A Mi ich nie szkoda ! Mają to na co zasłużyli ! JEszcze więcej dzieci niech robią ! A te ostatnie to ponoć nie jego tylko któregoś pana z pracowników który ocieplał blok na ul Warszawskiej gdzie mieszkali :) - Kolego widziały gały co brały ! :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. xyz #1306701 | 79.191.*.* 25 sty 2014 20:39

  przeczytałam poniższe komentarze i jestem zdziwiona, jakie mamy społeczeństwo, aby dokopać ludziom co nie mogą oddać, jak można, nie jesteśmy klonami, nie jesteśmy wszyscy tacy sami,zaradni, wykształceni obdarzeni talentem , są wśród nas i tacy, którym musimy pomagać, pracuję już 32 lata, bez przerwy, wychowałam troje dzieci,ale nie zgadzam z waszą opinią ( są tacy, którym należy się fachowa pomoc- są dzieci i nalezy im pokazać lepszy świat,dać szansę , nauczyć żyć i to jest zadanie dla odpowiedniej instytucji , (jak zobaczyłam jakie trzeba mieć kwalifakacje na pracownika mops , to o ho ho , ale nigdzie nie napisa no, że najważniejsze to mieć pasję pomagania ludziom, wielkie serce do rodziny i być zorientowanym na poprawę bytu rodziny, a ilu z nas mądrzących się dostało mieszkania komunalne a potem pomieszkawszy kilka lat sprzedali na wolnym rynku, ( uważam ,że mieszkania komunale nie powinny być sprzedawane na wolnym rynku- powinny być we władaniu miasta i dla rodzin potrzebujących), ci bogaci poradzą , a w tej konkretnej sytuacji skazujemy dzieci na gorsze życie, gorszy dostęp do oświaty, mieszkałam na wsi i wiem jak jest trudno dojechać do szkoły, kursy językowe, większe nakłady rodziców, ( co wtedy gdy nie mają pieniędzy) i państwo też nie zabezpieczy bo są inne wydatki np. remont "skansenu" a czynie lepiej wybudować za te pieniądze fajnego budynku dla ludzi potrzebujących mieszkań, a to zwróci się dla społeczeństwa , może nie teraz ale w przyszłości,bo gdy stworzymy lepsze warunki dla dzieci to i lepsze społeczeństwo się wykształci z korzyścia dla nas, a emerytów będzie więcej. |Proszę nie krzyczcie ,że ktoś jest nie zaradny tylko pokażcie jak pracować nad takim problemem i to jest zadanie dla pracowników mops, burmistrza i całej załogi urzędników, a jeszcze jedno, świat jest bardzo kolorowy i należy się cieszyć, że żyjemy, możemy pracować, uczyć się i mamy wokół siebie komu możemy pomóc, a nie gardzić. pozdrawiam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. FGB #1302242 | 176.97.*.* 21 sty 2014 10:42

   cI LUDZIE TERAZ UZALAJA SIE NA FACEBOOKU JAKIE TO OKROPNE MIESZKANIE DOSTALI ZE NIE MA PRYWATNOSCI I DUZY REMONT TRZEBA ZROBIC TERAZ NIECH IM DADZA NA REMONT BO ICH NIE STAC WSZYSTKO CO DOSTAN JEST ZLE WSTYDU NIE MAJA NAUCZYLI SIE WYCIAGAC REKE TYLKO DAJ I DAJ

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. abc #1300819 | 176.97.*.* 19 sty 2014 16:51

    Ci ludzie są niepoważni. Szkoda tylko tych dzieci, bo się tam niszczą i nie mają przed sobą żadnej przyszłości. Ta matka jest straszna.Wogóle nie zajmuje się dziećmi.Katastrofa

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (47)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5