Dziękujemy za wszystkie wspólne lata

2019-03-21 13:00:00(ost. akt: 2019-03-21 13:40:52)

Autor zdjęcia: Gminazjum w Więckach

W pierwszym dniu marca w Gimnazjum w Więckach nauczycielska Grupa Teatralna „Bez kompleksów” i przyjaciele wystawiła sztukę pt. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie dedykowano uczniom, absolwentom, rodzicom i przyjaciołom szkoły.
Było to już dwunaste i niestety ostatnie przedstawienie przygotowane przez nauczycieli i rodziców z gimnazjum w Więckach. Do każdej sztuki aktorzy amatorzy przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, jednak to był wyjątkowy występ. Co tym razem grupa teatralna przedstawiła zebranej publiczności? Uwspółcześnioną baśń, która ukazała losy dzielnego Czerwonego Kapturka idącego w odwiedziny do babci, a przy okazji szukającego księcia poznanego w Internecie. Na swojej drodze Kapturek spotkał różne postacie, m.in. strasznego smoka, podstępnego wilka czy wredną wiedźmę. Jednak dziewczyna poradziła sobie z wszelkimi przeszkodami i tak jak w baśniach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie.

Kapturek odnalazł swojego księcia, którym (ku zaskoczeniu widzów) okazał się sam narrator, a z baśni wypłynął morał: „Uważaj, bracie, jak umawiasz się na czacie!” Sztuka bardzo podobała się publiczności, o czym świadczyły salwy braw, które otrzymali aktorzy po swoim występie. Artystyczny wieczór zakończył się miłym akcentem. Przedstawiciele mieszkańców Więcek skierowali do nauczycieli i artystów wiele wzruszających słów i podarowali czerwone róże oraz niespodzianki. Piękne podziękowania grupa „Bez kompleksów” otrzymała także od dyrektorów szkół podstawowych gminy Budry i od przyjaciół. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach wszystkich dwunastu przedstawień. Szczególne podziękowania i ukłony kierujemy w stronę rodziców, z którymi wspólnie występowaliśmy na scenie.

Obsada: Narrator- Anna Janicka, Czerwony Kapturek – Ewa Szarmacher, Żaba – Eliza Fedusio, Krzycząca Księżniczka – Maria Szukiel, Piękny Książe – Andrzej Urbanowicz, Krasnoludki – Anna Artymowycz, Joanna Dudys, Śnieżka – Joanna Dyczewska, Drzewa- Krystyna Woźniak, Agnieszka Sieczkowska, Wioletta Balewicz, Smok - Irena Tymo, Książę – Tomasz Rodzewicz, Wiedźma- Marzena Czerniawska, Wilk - Jacek Szukiel, Babcia – Halina Jodko, Pszczółka- Teresa Bryżys, Sufler - Elżbieta Rogińska-Jurek,
Efekty dźwiękowe: Eugeniusz Melnyczok
Oświetlenie i nagłośnienie: GOK Budry
Reżyser: Teresa Bryżys.

(Grupa Teatralna „Bez kompleksów”)


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5