Widzowie nie kryli łez wzruszenia

2018-04-01 14:00:00(ost. akt: 2018-03-31 13:19:54)
W ubiegłą niedzielę mrok rozświetliły płonące pochodnie i ogniska. Trzy brzozowe krzyże zwiastowały, że za chwilę rozegra się coś, co wstrząśnie nami do głębi. I tak właśnie było, dowodem były emocje aktorów i łzy wzruszenia widzów.
W tym roku Misterium Męki Pańskiej w Budzewie odbyło się po raz siedemnasty. Piękna, wiosenna pogoda, a także starannie przygotowywane widowisko przyciągnęło liczną publiczność. Spektakl rozpoczęły pasyjne pieśni w wykonaniu Chóru Josephus z Węgielsztyna, Zespołu Alebabki z Buder oraz Chóru Ojczyzna z Węgorzewa. W przedstawieniu opowiadającym o męce Jezusa z Nazaretu, wzięli udział mieszkańcy gminy Budry, a także goście z Lis i Dubeninek. Wszyscy aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postacie, tworząc niepowtarzalny i poruszający plenerowy spektakl. W rolę Jezusa doskonale wcielił się Grzegorz Kotowicz. Jedno z największych pasyjnych wydarzeń w regionie było niezapomnianym przeżyciem artystycznym i duchowym.

— Tego nie da się opisać, trzeba mieć ogromną siłę by zagrać Jezusa lub Maryję — mówi Pani Teresa, która już po raz piąty uczestniczyła w misterium. — Najbardziej przeżyłam pierwszy obejrzany spektakl. Po powrocie do domu długo nie mogłam się otrząsnąć. Od tamtej pory co roku przyjeżdżamy z rodziną do Budzewa, tak zaczynamy przygotowania do Wielkiego Tygodnia.
Licznie przybyli goście nie kryli łez wzruszenia, a aktorzy swoich wielkich emocji. Po zakończonym spektaklu publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

— Organizacja Misterium Męki Pańskiej to duże przedsięwzięcie — opowiada Stefania Wójcik, koordynatorka wydarzenia i kierowniczka zespołu "Budzewiaki". — Dziękuję naszym kochanym aktorom za to że poświęcili swój czas i zaangażowali się w tworzenie tego wydarzenia oraz wszystkim gościom za wspólne przeżywanie tego ważnego spektaklu. Wielkie podziękowania należą się dla wszystkich współorganizatorów, partnerów wydarzenia oraz patronów medialnych. Z całego serca dziękuje wszystkim tym, którzy swoim działaniem, pomocą i zaangażowaniem przyczynili się do stworzenia naszego wydarzenia – to nasze wspólne dzieło.

— Jak każdego roku mile zaskakuje mnie zaangażowanie całej społeczności skupionej wokół tego przedsięwzięcia — mówi Aneta Stankiewicz, dyrektor GOK-u w Budrach. — Jednak na szczególną uwagę zasługuje pani kierownik zespołu Budzewiaki Stefania Wójcik. Ta skromna osoba z niezwykłym zaangażowaniem realizuje swój cel, zjednując do siebie tak wiele osób, które bezinteresownie włączają się do organizacji wydarzenia pasyjnego. Podziwiam Budzewiaków. Zdobywają serca i zaufanie społeczne ludzi, którzy wspomagają ich inicjatywę pomocną dłonią, a także środkami finansowymi. Cieszy mnie również fakt, że spektakl zyskuje coraz większe zainteresowanie, a wśród oglądających pojawiają się wciąż nowe twarze. Publiczność to ważny element spektaklu, ponieważ aktor zawsze potrzebuje widza.

Organizatorami wydarzenia był zespół Budzewiaki wraz z przyjaciółmi, Gminny Ośrodek Kultury w Budrach oraz Urząd Gminy w Budrach.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5